Vainutiškių stebuklas – ištiestos gerumo rankos

achievement-3470201 960_720Vasaros viduryje išgyventą siaubą vainutiškė Violeta Nausėdienė prisimins dar ilgai. Ir ne tik dėl to, kad neatsargaus kaimyno rūkymo lauko tualete dėka užsiplieskė šeimos ūkinis pastatas, ir liepsna persimetė ant medinio namo stogo. Šiandien moteris negali atsistebėti žmonių gerumu, kurie po nelaimės ištiesė pagalbos ranką, ir taria jiems visiems nuoširdų AČIŪ.

Už paskutinius sutaupytus pinigus namą Vainuto centre įsigijusi Violetos ir Rolando Šepučio šeima jame buvo išgyvenusi vos tris savaites, kai liepos 19-ąją įvyko gaisras. Neatsargaus kaimyno mediniame lauko tualete numesta nuorūka galėjo virsti itin skaudžia nelaime. Tualete įsiplieskusią ugnį, kuri persimetė į kelis gyvenamuosius namus, tarp jų ir į V. Nausėdienės ūkinio pastato stogą, o vėliau suliepsnojo ir ant gyvenamojo namo, vos ne vos įveikė net trijų rajonų ugniagesiai. Tądien nedaug trūko, kad ugnis būtų nušlavusi ir ne vieną aplinkinę sodybą, kaip prieš keliolika metų nutiko Švėkšnoje. Visa laimė, kad neužsidegė ir medinio namo sienos, o šeimininkė su vaikais tuo metu buvo išėjusi pas kaimynę. Po gaisro liko konstatuoti tik padarinius: nudegė visas ūkinio pastato stogas (liko tik mūrinės sienos), ir dalis gyvenamojo namo stogo.

V. Nausėdienė net nepamena, kaip išgirdusi apie gaisrą dviračiu parlėkė į namus, šalia kurių jau būriavosi pokšinčio šiferio garso išgąsdinti kaimynai ir seniūnijos darbuotojai.

Būtent seniūnijoje dirbančios socialinės darbuotojos Lina Juzaitienė ir Kristina Petrošienė ėmė galvoti, kaip galima pagelbėti tvarkingai nelaimės ištiktai šeimai. Gavusios pritarimą, moterys parašė viešą pagalbos prašymą, kreipėsi net į kleboną, kuris Šv. Mišių metu irgi ragino galinčius tai padaryti žmones, padėti bėdos ištiktiems vainutiškiams.

Šiandien V. Nausėdienė dėkinga visiems, kurie ištiesė pagalbos ranką, ir vienaip ar kitaip – finansiškai, mediena, daiktais ar darbais – parėmė tiek ūkinio pastato, tiek gyvenamojo namo stogų dengimo ir sutvarkymo darbus.

„Labai padėjo labdaringa organizacija „Vainuto gerumo namai“, giminės, kaimynai, pavieniai kaimo žmonės, seniūnijos darbuotojai, organizavę pagalbą. „Šilutės vandenų“ vadovai, žinodami situaciją, padėjo pigiau įsivesti kanalizaciją. Visiems jiems nuoširdus ačiū už paramą mūsų šeimai“, – kalbėjo V. Nausėdienė.

Gerų žmonių dėka šeima šiandien jau gali pasidžiaugti, kad ant ūkinio pastato puikuojasi naujas stogas, renovuota dalis nudegusio namo stogo – darbus planuojama pratęsti pavasarį.

„Žmonės pagelbėjo, kas kaip galėjo. Savo traktoriais tempė nudegusias stogo dalis, kaimynai kartu su Violetos vyru lipo ant stogo, kartu tvarkė jį – galima sakyti, kad Vainuto seniūnijos gyventojai vieningai susibūrė bendram tikslui“, – kalbėjo socialinė darbuotoja L. Juzaitienė.