Vainutiškius stebino milžiniškas jukos žiedynas

zydi jukaVainutiškiai ir per šią gyvenvietę pravažiuojantys pakeleiviai neiškęsdavo nestabtelėję prie miestelio centre, šalia seniūnijos esančių Viktorijos ir Aloyzo Baltučių namų – čia visų žvilgsnius traukė įspūdingo dydžio ir grožio gėlė – žydinti juka.

Vainuto kredito unijos kasininke dirbanti Viktorija Baltutienė pasakoja jukas auginanti jau gal 6 metus. Pirmąją parsivežė iš Smalininkuose gyvenančios giminaitės, o šiuo metu moters namų teritorijoje auga aštuonios šios gėlės. Ir šiemet visos jos buvo pasipuošusios žiedais.

Kaimynai jau yra pastebėję, kad prošal važiuojantys pakeleiviai neretai stabteli, išvydę įspūdingo dydžio ir grožio augalus ir juos fotografuoja.

V.Baltutienė iš karto įspėja nesanti nei gėlininkė, nei sodininkė, o su jukomis jai esą tik šiaip sekasi. Motininius augalus moteris kasmet palieka žiemoti žemėje, o surinkusi naujai užaugintus svogūnėlius juos sodina greta motininio augalo. Kartą nužydėjęs augalas antrąkart žiedų nebesubrandina.

Dauginti augalą sėklomis vainutiškė nebandė. Ne vienas vainutiškis jau prašė jos jukos sėklų ir moteris sako, jog jas dalinti pradės rudenį.