Vainuto bendruomenių nariai „spaudė gazą“

Vainuto protmusis_neigaliejiNeįtikėtinai triukšminga viena popietė buvo Vainuto bibliotekoje – čia iš visos seniūnijos sugužėjo į komandas susibūrę seniūnijos bendruomenių nariai – jie rungėsi protų mūšyje „Spauskim gazą“.

Norinčiųjų „spausti“ susirinko net 7 komandos: Vainuto, Bikavėnų, Gorainių ir Balčių kaimų bendruomenių nariai, komandas sudarė ir Vainuto seniūnija, vietos neįgaliųjų draugijos nariai bei Vainuto jaunimo klubas „Saulėtekis“.

Šilutės bibliotekininkų parengtame protmūšyje apie įvairių tautų, amžių ir stilių muziką, muzikos instrumentus, kompozitorius bei jų kūrinius jau dalyvavo ne vienos seniūnijos smalsuoliai. Paaiškėjo, kad vainutiškiai – ne mažiau smalsūs ir taip pat siekiantys kuo daugiau sužinoti. Ir ne tik jaunimas – salėje buvo nemažai ir vyresnio amžiaus žmonių iš visos apylinkės.

Tiesa, prie kai kurių bendruomenių stalų susėdo tik moterys. Klausiamos, kur padėjo kaimo vyrus, gorainiškės atsakė, jog jie arba pavasario darbuose paskendę, arba jau į užsienius išvykę.Vainuto protmusis_seniunija

Bibliotekininkės Bronė Paldauskienė ir Genutė Gofmanienė pasakojo, jog toks gausus apsilankiusiųjų būrys bibliotekoje – ne naujiena, nors „Spauskim gazą“ – jau antrasis protų mūšis šiais metais. Vainutiškiai visada noriai lankosi bibliotekos renginiuose, kurių čia būna kas mėnesį, o kartais – ir keli per mėnesį.

„Nuolat mūsų renginius lanko apie 70 žmonių. Kai kada jie mums sako, kad tų renginių galėtų būti ir dar daugiau“, – džiaugėsi B.Paldauskienė.

Vos įžengus iš Šilutės atvykusiems bibliotekininkams, salėje suskambo muzika ir dainos, tad susirinkusieji iš karto nusiteikė parinktai protų mūšio temai. Vėliau jiems teko ne juokais pasukti galvas, svarstant galimus atsakymus į klausimus. O klausimų būta įvairių: muzikos žanrai, lietuviška estrada ir pasauliniai hitai, dainininkų ir dainų autorių pavardės, senoviniai muzikos instrumentai (pasirodo, kai kurie yra net 35 tūkstančių metų senumo) – visa tai teko prisiminti protus pamiklinti pasiryžusiems vainutiškiams. Prireikė net žinių apie „Euroviziją“ ir muzikinius festivalius.

Susumavus rezultatus, garsiausiai rankomis plojo Vainuto neįgaliųjų komanda: Anelė Lileikienė, Birutė Tribičienė, Ona Čėsnienė, Aldona Misiulienė ir Ona Vindžigelskienė. Tačiau seniūno Vitalijaus Mockaus įsteigtą pagrindinį prizą – šakotį – nugalėtojų komanda išdalijo visiems dalyviams.

Prizų buvo ir daugiau, prie to prisidėjo vietos Gerumo namai. O pačios bibliotekininkės dar paruošė ir saldžių vaišių.