Vainuto Gerumo namai parėmė daugiavaikes šeimas

vainuto gerumo namaiLabdaringos organizacijos – Vainuto Gerumo namų moterys pradžiugino kelias daugiavaikes apylinkės šeimas – įteikė joms pinigų vaikų mokykliniams reikmenims įsigyti.

Daug metų prasidėjus mokslo metams Vainuto Gerumo namų moterys Vainuto  moksleivius rėmė kitokiu būdu – surinktas aukas perduodavo tiesiai mokyklos pedagogams, kurie patys sprendė, kuriems moksleiviams parama būtų reikalingiausia. Neretai mokymosi reikmenų socialinė darbuotoja pati ir nupirkdavo.

Keletą pastarųjų metų mokyklai būdavo skiriama po kelis šimtus litų.

Šiemet Gerumo namų moterys pačios atrinko 8 daugiavaikes apylinkės šeimas ir pirmadienį pasikvietė jas į savo būstinę. Čia šeimoms įteikta po keliasdešimt eurų ir nedidelės dovanėlės, kurios joms yra išties nemenka paspirtis išleidžiant į mokyklą savo atžalas.

Nuolat vainutiškės paramą skiria ir Žemaičių Naumiestyje gyvenančiam, sunkia liga sergančiam Rokučiui, kuriam teko iškęsti jau 16 įvairių operacijų. Šiuo metu Rokutis – jau paauglys, jo laukia daugiau operacijų, bus reikalinga ir reabilitacija. Ir šiemet, artėjant rugsėjui sulaukę Gerumo namų piniginės paramos, Rokučio tėvai verkė iš laimės ir aprūpino sūnų mokymosi priemonėmis.

Vainuto Gerumo namų moterys dalija pinigus, kuriuos suaukoja apylinkės žmonės, kiekvieną pirmadienį į Gerumo namų būstinę sueinantys pasirinkti rėmėjų iš Vokietijos atvežtų drabužių ir avalynės. Čia kas savaitę sulaukiama iki 15-20 šeimų.

Vokietijos Kukshaveno (Cuxhaven) diakonijos bendruomenė jau daug metų remia šio ir Žemaičių Naumiesčio krašto žmones.

Paramą skiria ir švedų labdaros organizacijos „Pagalba Lietuvai“ nariai, jos atstovas mūsų krašte Tadas Girčius irgi ne kartą vainutiškiams atgabeno reabilitacinių priemonių – vaikštynių, neįgaliųjų vežimėlių, funkcinių lovų ir čiužinių, tualeto kėdučių. Šios priemonės dalijamos visiems, kam jų prireikia.

Vainuto Gerumo namų pirmininkė Anelė Lileikienė sako, kad Lietuvoje įvedus eurą aukų surenkama mažiau – matyti, kad žmonės priversti labiau taupyti.