Vainuto gimnazijos mokiniai – Erasmus+ projekto dalyviai – lankėsi Slovakijoje

Spalio 7-11 dienomis šeši Vainuto gimnazijos mokiniai ir du mokytojai vyko į Slovakiją, kur dalyvavo Erasmus+ projekto „Sveiki, stiprūs, laimingi ir motyvuoti moksleiviai: sportas skaitmeniniame amžiuje“ veiklose.

Slovakijoje, nedideliame Krupinos mieste, susitiko visos penkios šalys partnerės: Rumunija, Portugalija, Lietuva, Slovakija bei Turkija.

Pirmąją dieną projekto dalyviai buvo šiltai sutikti Krupinos kino teatre, kur Elenos Maróthy-Šoltésovos pagrindinės mokyklos mokiniai pristatė savo mokyklą ir parodė kultūrinę programą. Svečiai taip pat supažindino su savo mokykla, miestu ir šalimi, iš kurios atvyko. Vėliau aplankėme Rotušę, kur pasitiko Krupinos meras, senamiestyje klausėmės folkloro grupės dainuojamų slovakų liaudies dainų. Apžiūrėjome po senamiesčiu plytintį požeminių rūsių tinklą, vaikščiojome miesto gatvėmis, užsukome į Krupinoje gimusio slovakų poeto Andrejaus Sladkovičiaus vardu pavadintą muziejų. Grįžę į mokyklą pasidalinome įspūdžiais.

Kitą dieną lankėmės Banska Bistricos Matej Belo universiteto Kūno kultūros fakultete. Aplankėme įvairias mokymo patalpas, kur gali treniruotis įvairių sporto šakų sportininkai, apžiūrėjome krepšinio, tinklinio, fitneso, šaudymo, sunkiosios ir lengvosios atletikos, gimnastikos patalpas. Su profesoriumi Jozefu Sykora diskutavome apie galimus pavojus užsiimant kai kuriomis sporto šakomis. Aplankėme ir Duklos karinį sporto centrą, kur pasaulio ir olimpinis čempionas Matej Toth (2016-2021) aprodė klubą ir papasakojo apie sportininko gyvenimą ir karjerą. Visi vykome į Jump arenos centrą, Bounce parką Radvan B. Bistricoje, kur puikiai praleidome laiką. Diena buvo kupina įspūdžių, į Krupiną grįžome pavargę, bet laimingi.

Trečiąją dieną visi mokiniai užsiėmė sportine veikla: ryte dalyvavo sporto žaidynėse, po pietų žaidė komandinius žaidimus, mokėsi šaudyti iš lanko. Vakare mokiniai žaidė boulingą ir linksminosi diskotekoje.

Ketvirtąją dieną vykome į Banska Štiavnicos miestą ir 4000 metų senumo aukso kasykloje leidomės į 100 m gylį. Sužinojome, kaip kasykla veikė skirtingais laikotarpiais ir kokios buvo kalnakasių darbo sąlygos. Po to pasivaikščiojome seno Slovakijos miesto Banska Štiavnicos gatvėmis, aplankėme Štiavnicoje esančią Beane mokyklą, kur vienas iš mokomųjų dalykų yra sakalų dresavimas. Vaikai mokosi treniruoti sakalus ir rūpintis jais. Dalyvavome sakalų, pelėdos ir erelio pasirodymuose, apžiūrėjome mokyklos mini zoologijos sodą.

Paskutinę dieną mokiniai, dirbdami grupėse ir padedami IT mokytojų, sukūrė elektronines knygas apie projekto veiklas. Kiekviena grupė pristatė savo darbus. Visiems buvo įteikti dalyvavimo projekte pažymėjimai ir Europass mobilumo dokumentai.

Tai buvo įspūdžių kupina savaitė. Mokiniai susirado naujų draugų ir nebuvo nei dienos be sporto. Paskutinis projekto mobilumas vyks Rumunijoje, Iasi mieste, gegužės mėnesį. Nekantriai laukiame susitikimo.