Vainuto gimnazistų kelionė į Prancūziją

vainuto gimnazija prancuzijoje P1050119Šešetas Vainuto gimnazijos 4-6 klasių moksleivių, mokytojai Marius Surplys ir Loreta Mieliulytė aplankė Prancūzijos La Ciotat mieste esančią pradinę mokyklą, kurioje susipažino su mokyklos bendruomene ir jos veikla.

Vainuto gimnazija jau antri metai dalyvauja Comenius tarptautiniame mokyklų projekte „Building a bridge of communication through ICT and English“ („Bendravimo tilto statymas per IKT ir anglų kalbą“), kuris suteikia galimybę moksleiviams ir mokytojams išvykti į kitas šalis, o šeimoms – priimti atvykusius mokinius iš kitų šalių.

Šiame projekte kartu su Vainuto gimnazija dalyvauja ir  Didžiosios Britanijos, Rumunijos, Lenkijos, Turkijos, Ispanijos ir Prancūzijos mokyklos.

Viešėdami Prancūzijoje vainutiškiai moksleiviai gyveno šeimose – taip iš arčiau pažino pietų Prancūzijos kasdienį gyvenimą.

Vainutiškiai susitiko su La Ciotat miesto meru bei švietimo skyriaus darbuotojais. Buvo suorganizuotos turiningos ekskursijos Marselyje: aplankėme Marselio Dievo Motinos Saugotojos baziliką, uostą, senamiestį. La Ciotat mieste apžiūrėjome seniausią pasaulyje kino teatrą, buvusią tanklaivių statyklą, uostą, gėrėjomės nuostabiu kraštovaizdžiu.

Tarptautiniai mainai – tai savitas būdas pažinti kalbą, kitų šalių kultūrą, perprasti žmones, įgyti pasitikėjimo savimi ir pajusti savarankiškumo skonį. Mainų programos dalyviai – mokiniai, juos priimančios šeimos, mokykla – turi ypatingas galimybes iš arti susipažinti su naujomis kultūromis, pabandyti jas suprasti ir įgyti naujos, vertingos patirties. Didžiausias šių programų pliusas – galimybė kitais metais aplankyti savo naują draugą jo gimtojoje šalyje.

Projektas finansuojamas Europos Sąjungos lėšomis.

Medžiaga atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Švietimo mainų paramos fondas ir Europos komisija negali būti laikomi atsakingais už bet kokį medžiagoje pateikiamos informacijos naudojimą.