Vainuto ir Vydūno gimnazijos – geriausių gimnazijų šimtuke

vainuto abiturientaiDaugiau nei prieš savaitę pasirodęs žurnalas „Reitingai“ pristato šalies mokyklų, kolegijų, universitetų reitingus.

Ankstesniuose numeriuose „Šilutės naujienos“ jau apžvelgė, kurioje vietoje tarp kitų ugdymo įstaigų atsidūrė rajono pradinės ir pagrindinės mokyklos. Puikiu mūsų pradinių mokyklų vertinimu galime džiaugtis, o pagrindinio mokslo rezultatai mūsų rajone liūdina.

Šiandien kviečiame pažvelgti, kokiose pozicijose įsitvirtino Šilutės rajono gimnazijos.

Vertino pagal įvairius kriterijus

Šiemet „Reitingai“ visas gimnazijas vertino taip pat kaip ir ankstesniais metais: skaičiavo visų mokyklų 2015 metų abiturientų kiekvieno valstybinio brandos egzamino balų vidurkius. Aukščiausią įvertinimą už konkretų egzaminą turinti gimnazija gavo maksimalų balą – 8 taškus. Žemiausią įvertinimą turinti mokykla gavo 0 taškų.

Taip pat vertinta, kiek mokinių konkretų brandos egzaminą išlaikė šimtukais: daugiausia šimtukų gavusios mokyklos mokiniai savo gimnazijai pelnė nuo 1 iki 5 taškų. Tos gimnazijos, kurių 2015 m. abiturientai negavo nė vieno šimtuko, buvo įvertintos 0 taškų.

Sudarant reitingus atsižvelgta, kiek mokinių išvyko studijuoti į užsienio universitetus. Mokykla, kurios didžiausia dalis 2015 metų laidos abiturientų išvyko studijuoti į užsienio universitetus, gavo 6,5 taško.

Kitas rodiklis – kiek kiekvienos gimnazijos moksleivių įstojo į Lietuvos aukštųjų mokyklų valstybės finansuojamas studijų vietas, arba vadinamąsias tikslines studijų vietas. Šis kriterijus įvertintas 6,5 taško.

Atsiliko Žemaičių Naumiesčio gimnazija

Gimnazijų reitingas išskirtas į dvi lenteles: tų gimnazijų, kurios mokinius atsirenka, ir tų, kurios moko visus mokinius.

Atsirenkančios mokinius yra 9 gimnazijos, o nesirenkančios – 402. Mūsų rajono gimnazijos – tarp mokyklų, nesirenkančių mokinių.

Svarbu paminėti, kad pirmasis šioje lentelėje – Klaipėdos licėjus, surinkęs 83,3 taško.

Pernai reitingų sąraše visoms Šilutės rajono gimnazijoms nosį nušluostė Vainuto gimnazija. Iš rajono lyderės pozicijų ji nesitraukė ir šiemet: reitingų sąraše ji šoktelėjo iš 191-osios net į 32-ąją vietą. Bendras taškų skaičius – 53,01.

2015 metais Vainuto gimnazijoje valstybinius brandos egzaminus laikė 26 abiturientai, iš kurių vienas gavo du šimtukus.

7 Vainuto gimnazijos abiturientai buvo pakviesti studijuoti į Lietuvos universitetus pirmuoju pageidavimu, 11 abiturientų įstojo į valstybės finansuojamas vietas aukštosiose mokyklose. Nė vienas vainutiškis nestojo į užsienio aukštąsias mokyklas.

37-iomis pozicijomis žemiau – 69-oje sąrašo vietoje – atsidūrė Vydūno gimnazija, surinkusi 48,61 taško. 2015-aisias valstybinius brandos egzaminus čia laikė 101 abiturientas, iš kurių 5 gavo vieną šimtuką ir vienas mokinys gavo du šimtukus.

38 Vydūno gimnazijos moksleiviai įstojo į Lietuvos universitetus pirmuoju pageidavimu, 43 abiturientai pateko į valstybės finansuojamas vietas. Du mokiniai įstojo į užsienio aukštąsias mokyklas.

Šilutės pirmoji gimnazija – 108-ojoje vietoje, ji surinko 45 taškus. Pernai valstybinius brandos egzaminus čia laikė 114 abiturientų, iš kurių 4 gavo po vieną šimtuką.

36 Pirmosios gimnazijos moksleiviai įstojo į Lietuvos universitetus pirmuoju pageidavimu, 41 abiturientas įstojo į valstybės finansuojamas vietas. Trys mokiniai išvažiavo studijuoti į užsienį.

Nuo kitų gimnazijų stipriai atsilieka Žemaičių Naumiesčio gimnazija. Sąraše ji – 249-oji, surinkusi 35,08 taško. Pernai valstybinius brandos egzaminus čia laikė 43 abiturientai, iš kurių nė vienas negavo šimtuko.

8 šios gimnazijos moksleiviai įstojo į Lietuvos universitetus pirmuoju pageidavimu, 15 – į valstybės finansuojamas vietas. Nė vienas naumiestiškis nepasirinko studijų užsienyje.

Aukštus įvertinimus gavo nedaug mokinių

„Skirtumai tarp įvairių Lietuvos savivaldybių švietimo rezultatų vis auga: susidaro įspūdis, kad vienos savivaldybės su savo mokyklomis žingsniuoja į priekį, o kitos – atgal, kažkur į XIX amžių, į beraščių laikus“, – rašo leidinio „Reitingai“ vyriausiasis redaktorius Gintaras Sarafinas.

Žurnale pateiktas ir visų 60-ies savivaldybių reitingas švietimo srityje.

Šilutės rajono savivaldybė šiame sąraše yra 45-oje vietoje (palyginti su pernai metų duomenimis, ji pakilo 7-iomis pozicijomis aukščiau).

2015 metais Šilutės rajone 299 abiturientai laikė lietuvių kalbos egzaminą. 33,4 proc. surinko 36-85 balus, 5,4 proc. surinko 86-100 balų.

Matematikos egzaminą laikė 231 rajono abiturientas, iš kurių 26,8 proc. surinko 36-85 balus; 6,1 proc. – 86-100 balų.

Informacinių technologijų egzaminą laikė 20 abiturientų, iš kurių 20 proc. surinko 36-85 balus ir 50 proc. surinko 86-100 balų.

Istorijos egzaminą laikė 207 abiturientai, iš jų 62,8 proc. surinko 36-85 balus, 3,9 proc. – 86-100 balų.

Anglų kalbos egzaminą laikė 297 abiturientai, iš kurių 68,4 proc. surinko 36-85 balus, 14,5 proc. – 86-100 balų.