Vainuto kultūros centrui vadovaus žinoma kultūros darbuotoja L. Balčiauskienė

Rugpjūčio 9 d. įvyko konkursas eiti Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro, dabar veikiančio jau Vainute direktoriaus pareigas.

L. Balčiauskienė kultūros srityje ne naujokė, ji daug metų organizuoja ir veda įvairius rajono ir seniūnijų renginius.

Konkurse dalyvavo tik viena pretendentė, rajone gerai žinoma kultūros darbuotoja Lina Balčiauskienė, ji ir pripažinta konkurso laimėtoja.

Naująsias pareigas L. Balčiauskienė turėtų pradėti eiti rugpjūčio 26 dieną.

Kelis dešimtmečius Senųjų kaimo tradicijų kultūros centrui Bikavėnuose vadovavusi Marytė Matevičienė prašymą atleisti iš darbo pateikė dar pavasarį. Atsisveikinimas su ilgamete centro direktore įvyks šį savaitgalį Bikavėnuose rengiamoje Žolinės šventėje. Pastaruoju metu centro vadovo pareigas ėjo etnologė – vadybininkė Nijolė Stanelienė.

Iki šiol L. Balčiauskienė dirba Žemaičių krašto etnokultūros centre kultūrinės veiklos vadybininke. Prieš pradedant darbą Vainuto kultūros centre jai dar teks sulaukti Specialiųjų tyrimų tarnybos pažymos.

„Šilutės naujienoms“ Lina prisipažino maniusi, jog pretendentų į Vainuto kultūros centro vadovus bus daugiau. Visgi, artimųjų raginama ji ryžosi teikti dokumentus ir laimėti visai nesitikėjo. „Pasirodo buvau vienintelė pretendentė ir tas laimėjimas man pačiai buvo netikėtas“, – sakė moteris.

L. Balčiauskienė sako pirmiausia norėsianti pamatyti Vainuto kultūros centro situaciją, susipažinti su bendruomene ir išgirsti jos narių bei seniūnijos vadovų mintis, požiūrį ir pageidavimus. Be to, jai teks ir suformuoti darbuotojų komandą, mat šiame centre kol kas nėra kultūrinės veiklos vadybininko. Tačiau ji žino, kad jau yra keletas pretendentų į šias pareigas.

„Neketinu atėjusi kažką griauti. Priešingai – noriu vienyti ir burti vietos žmones, išgirsti juos ir atliepti jų poreikius kultūriniam gyvenimui“, – sakė Lina.

Beje, veikli moteris neapsiriboja tik kultūrine veikla. Kartu su vyru Mindaugu Juškaičių kaime ji dar ir ūkininkauja, jiedu – vienintelė šeima Lietuvoje, auginanti „Wagyu“ veislės galvijus. O praėjusių metų rajoniniame „Metų ūkio“ konkurse Balčiauskai pripažinti vienos iš trečiųjų vietų laimėtojais.