Vainuto kultūros namus šildys nauja biokuro katilinė

katiline vainuteArtėjantį šildymo sezoną Šilutės rajone pradės veikti dar viena biokuro katilinė – buvusių Vainuto kultūros namų pastate.
Šio pastato rūsyje jau baigti montuoti 2 nauji biokuro katilai, kurie buvo pastatyti įgyvendinant projektą su Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondu (toliau – LAAIF) ir naudojant Klimato kaitos specialiosios programos lėšas.

Projektą inicijavo Šilutės rajono savivaldybės Planavimo ir plėtros skyrius.

Buvusių Vainuto kultūros namų patalpose šiuo metu veikia miestelio biblioteka bei verslininkės Laimos Rimkienės maitinimo įmonė, yra ir Savivaldybei priklausančių patalpų, kuriose dirba vietos „Gerumo namų” moterys.
Iki šiol visos šios patalpos buvo šildomos krosnimis, naudojant seniūnijoje atlikusias medienos atliekas.

Naujuosius katilus, kurie bus kūrenami medienos granulėmis, sumontavo E.Tulmino įmonės „Jomantė” darbininkai, Vainute dirbę nuo vasaros vidurio.
Du katilai pastatyti todėl, kad vieno iš jų galingumo neužtekų apšildyti tokį didžiulį pastatą. Bet nuo šio šildymo sezono pradžios planuojama kūrenti tik vieną iš jų, mat visas pastatas dar nebus šildomas.

Vainuto seniūnas Vitalijus Mockus sakė, jog laisvų patalpų pastate dar yra, tad jei atsirastų pageidaujančių jas nuomotis verslininkų, jie greit gautų pritarimą.

Medienos granulės bus perkamos iš gretimame Pajūryje įsikūrusios įmonės, ir tuo rūpintis teks seniūnijai. Seniūnas svarsto, jog visam šildymo sezonui reikėtų apie 10 tūkstančių litų, bet bėda ta, kad kol kas seniūnijos biudžete tam neskirta nė 1 lito.

Seniūnas tikisi, jog bus priimtas sprendimas, kad seniūnijai liktų visos už šių patalpų nuomą surenkamos lėšos, tuomet, anot jo, jau pavyktų išsisukti. Bet tam dar reikės sulaukti rajono politikų pritarimo.

Rajono savivaldybės administracijos vadovai jau apžiūrėjo naująją katilinę. Kartu su jais katiline domėjosi ir svečiai iš Japonijos, kurie specialiai atvyko pasisemti patirties šioje srityje. Japonai domėjosi pastatytų katilų galingumu, techninėmis galimybėmis, išklausė informaciją apie tokios šildymo sistemos privalumus ir trūkumus, jos veikimo principus. Anot svečių, perėjimas nuo branduolinės energetikos prie atsinaujinančių energijos šaltinių naudojimo tampa pagrindiniu tikslu visoms pasaulio šalims.

Šilutės rajono savivaldybė yra įsipareigojusi mažinti išmetamų anglies dvideginio dujų kiekį ir aktyviau įvairiose srityse naudoti atsinaujinančius energijos šaltinius.