Vainuto miestelyje – paminklas Nepriklausomybės kovų savanoriams

paminklas Vainute 2Artėjant žymiosioms Vainuto Joninėms, miestelio centre pastatytas paminklas 1918-1920 metų Lietuvos nepriklausomybės kovų savanoriams, kilusiems iš Vainuto valsčiaus.

Iškilmingas paminklo atidengimas įvyks Joninių šventės metu, bet jau dabar laisvą minutėlę turėdami vainutiškiai eina pasižiūrėti naujojo istorinio akcento.

Pasiūlymo įamžinti krašto savanorius vainutiškiai prieš kelis mėnesius sulaukė iš Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus patarėjo Viliaus Kavaliausko. Patarėjas rašė, jog pastaruoju metu per visą Lietuvą plaukia Nepriklausomybės kovų savanorių įamžinimo banga, ir pasiūlė tą patį padaryti ir Vainuto miestelyje.

Vainuto seniūnas Vitalijus Mockus pasiūlymą aptarė su klebonu Dainoru Židacku, Vainuto seniūnaite Viktorija Baltutiene, visiems atrodė, kad mintis – labai graži. Apsvarstę kelias galimas paminklo vietas, visi nutarė, kad geriau siai būtų, jei paminklas pasitiktų įvažiuojančius į miestelį. Kaip tik tokia erdvi vieta buvo tradicinėje Joninių šventės vietoje, tad čia, šalia gatvės, ir nutarta jį pastatyti.

Imtis darbo sutiko Gorainiuose gyvenantis ir jau ne vieną skulptūrinį akcentą šioje seniūnijoje padaręs meistras Arūnas Šimelis. Jis ant keturkampio ąžuolo, kurį išpjovė Egidijus Pietaris, išskaptavo porą dešimčių krašto savanorių pavardžių. Savo techniką paminklui pastatyti skyrė gorainiškis Petras Remeikis.

Paminklas su postamentu, kurį iš akmenų sudėjo Kazimieras Bidva, yra beveik 4 metrų aukščio, jo viršuje „šviečia“ kito vietos meistro – Zigmo Birbalo nukalta saulutė.

Joninių dieną nuo paminklo nukris tautinė juosta, jį pašventins klebonas. Tikimasi, kad ceremonijoje dalyvaus svečiai iš Savivaldybės, jaunieji šauliai. Seniūnas V.Mockus visiems, prisidėjusiems prie paminklo kūrimo, ruošiasi įteikti padėkos raštus.