Jau ir rankų pirštų vargiai užtektų suskaičiuoti, kiek Vainuto padalinio neįgalieji ir juos lydintys artimieji aplankė įžymių ne tik Lietuvos, bet ir Latvijos vietų, kiek pamatė gamtos, istorinių, architektūros paminklų.
Vainuto padalinys vienija 60 neįgaliųjų, neseniai didelė jų grupė išsiruošė į Anykščius.
Anykščius vainutiškiai pasirinko todėl, kad šie metai yra jubiliejiniai Antano Baranausko gimimo metai. Taip norėta prisiminti poetą, kuris prieš 163 metus, arkliu traukiamu vežimu 278 kilometrus važiavo į pirmąją savo darbovietę – Vainuto raštinę, o vėliau ir kelionę, ir gyvenimą Vainute aprašė savo dienoraštyje.
Kelionės 160-mečio proga 2013 metų gegužės 4-11 dienomis anykštėnų delegacija iš Anykščių nukeliavo tą patį kelią iki Vainuto vežimaičiais.
Vainutiškių pažintis su Anykščiais prasidėjo nuo A.Baranausko klėtelės, kuri stovi po šimtamečiais klevais. Tarp jos sienų buvo išliūliuota poema „Anykščių šilelis“, tapusi visos tautos savastimi. Aplankytas A.Vienuolio – Žukausko memorialinis muziejus, Stanislovo Petraškos akmens tapybos paroda, šimtametis Anykščių geležinkelio stotyje įsikūręs siauruko muziejus, apžiūrėtos įvairios ryšio ir signalizavimo priemonės, patys neįgalieji vairavo ir rankinę drezą.
Šeimyniškių piliakalinio istoriniame komplekse keliauninkai susipažino su buvusia Šeimyniškių pilies – vienos didžiausių medinių pilių Rytų Europoje – istorija.
Svetingai vainutiškiai buvo sutikti Arklio muziejuje, kuriame ne tik arklio gadynės padargai ir transporto priemonės, bet ir unikalūs filatelijos, drožinių rinkiniai, kavalerijos ekspozicija. Muziejuje veikia etnografinės sodybos – audimo, keramikos, kalvininkystės, o etnografinėje sodyboje, kurioje vyksta duonos kepimo parodomoji programa, svečiai pavaišinti aukštaitiška duona ir saldumynais.
Visi norėjo aplankyti ir rašytojo Jono Biliūno kapą, net ir sunkią negalią turintys keliautojai kopė į aukščiausią kalną, lyg „bijodami pavirsti į akmenis“.
Vainutiškiai aplankė aukščiausią Lietuvoje Anykščių bažnyčią, Angelų muziejų, gėrėjosi vasaros rogių keliu, fotografavosi prie Puntuko.
„Visą kelionę lydėjo puikūs gidai Antanas ir Raimondas bei vairuotojas Antanas. Esame labai dėkingi jiems ir kelionę organizavusiai mūsų pirmininkei“, – sakė neįgalieji.
Rašyti atsakymą