Vainuto neįgalieji atvėrė kelią rudeniui

vainuto neigalieji_padekaRudeninis pasibuvimas kartu – jau daug metų vykstantis visos Vainuto seniūnijos neįgaliųjų renginys – ir šiemet subūrė arti 100 neįgaliųjų ir jų svečių.

Spalio viduryje surengę vakaronę „Atverkim kelią rudeniui“ vainutiškiai ir rudens gėrybių bei iš jų pagamintų patiekalų parodą surengė, ir svečių sveikinimus išklausė bei koncertėliu pasidžiaugė.
vainuto neigalieji
Šilutės rajono neįgaliųjų draugijos Vainuto padalinys šiuo metu vienija beveik 70 narių ir visoje draugijoje išsiskiria aktyvumu. „Vainutiškius reikėtų statyti į vieną gretą su Katyčių, Švėkšnos, Gardamo padaliniais, kurie gyvena ypač aktyvų gyvenimą“, – sako Šilutės rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkė Laima Micienė.

Anot L.Micienės ir aktyvios draugijos narės Aldonos Petkienės, vainutiškiai, švėkšniškiai ir katytiškiai išsiskiria tuo, kad ypač artimai bendrauja su savo seniūnijomis. O taip gyvenant ir organizuoti renginius bei keliones daug lengviau, ir rėmėjų mažiau ieškoti bereikia.

Draugijos vadovė bei meno kolektyvai „Kvietkelis“ ir „Šilo aidai“ dalyvavo ir vainutiškių vakaronėje, surengė koncertėlį. Savo programėlę parodė ir kaimynų – Gorainių  ansamblis, suburtas Kazio Budrio.

Vainutiškius pagerbė ir kitas nuolatinis jų svečias bei rėmėjas – Seimo narys Remigijus Žemaitaitis, kuris taip pat pasidžiaugė, kad ir negalios užklupti žmonės sugeba gyventi tokį visavertį aktyvų gyvenimą.

Saviškiuvainuto neigalieji_gorainiu_koncertass sveikino Vainuto seniūnas Vitalijus Mockus. Dviem narėms – vainutiškei Aldonai Misiulienei ir bikavėniškei Valentinai Vingienei jis įteikė padėkos raštus už aktyvų visuomeninį gyvenimą. Dvasios stiprybės neįgaliems žmonėms linkėjo klebonas Dainoras Židackas, ir šįkart su savo krašto žmonėmis buvo Vainuto bendruomenės pirmininkė Laimutė Barakauskienė bei Bikavėnų Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro vadovė Marytė Matevičienė.

„Viena aš būčiau niekas, nieko nepadaryčiau, jei ne visi jūs, visų jūsų pagalba“, – sakė jau 16 metų Vainuto krašto neįgaliuosius burianti jų pirmininkė Anelė Lileikienė. Ji dėkojo visam būriui nuolatinių savo pagalbininkų, kurie daug triūsė ir ruošdami šią Rudens popietę.

Ypač malonu neįgaliesiems buvo, kad aktyviai prie jų organizuojamos rudens gėrybių parodėlės prisijungė vos kelis mėnesius dirbanti Vainuto socialinė darbuotoja Jurgita Šadzevičienė. Dabar parodėlė eksponuojama vietos bibliotekoje.