Vainuto neįgalieji bendravo Rudens šventėje

 

vainuto neigalieji ragaujaNuauksinti, saulę primenantys medžiai, obelys, palinkusios nuo obuolių, po kojomis čežantys margaspalviai lapai, pirmųjų šalnų paliesti. Vis dar į saulę besistiebiantys gražuoliai jurginai, šarmojantys laukai, šermukšnių ugnelės pakely…

Šie rudeniški vaizdai visus kvietė į tradicija tapusią šventę „Auksinio rudens šviesa“, skirtą pagyvenusiems ir negalią turintiems žmonėms.
Šią šventę surengė Senųjų kaimo tradicijų kultūros centras ir Neįgaliųjų draugijos Vainuto padalinys.

Svečius pasitiko Bikavėnų liaudiškos muzikos kapela „Lolytėlė“. Maloniai nustebino puiki Neįgaliųjų draugijos parengta rudens gėrybių paroda. Prie šios parodos prisidėjo ir Bikavėnų pradinės mokyklos kolektyvas, Bikavėnų biblioteka ir moterų ansamblis.

Galėjome pasidžiaugti ir Valentinos Vingienės nuostabia išsiuvinėtų paveikslų paroda.

Džiugu, kad surado laiko pabendrauti su pagyvenusiais ir negalią turinčiais žmonėmis Šilutės rajono Savivaldybės tarybos narys Vytautas Laurinaitis, Vainuto seniūnas Vitalijus Mockus ir Vainuto parapijos klebonas Dainoras Židackas. Šie garbūs svečiai turėjo ne tik išragauti visas rudens gėrybių vaišes, bet ir jas įvertinti. Apdovanojimai atiteko gardžiausią duoną kepančiai gorainiškei Valerijai Remeikienei, Vainuto neįgaliųjų draugijos moterims, atvežusioms gausią grybų šeimyną, o skaniausia mišrainė „Saulėgrąža“ buvo Elenos Aušrienės.

Vainuto padalinio neįgaliųjų pirmininkė Anelė Lileikienė negailėjo dovanų ir visiems parodos dalyviams. 50-ojo jubiliejaus proga pasveikinta draugijos narė Kristina Krunienė.

Šioje rudeniu kvepiančioje šventėje nebuvo kada liūdėti. Gražiomis dainomis ir muzika linksmino Bikavėnų moterų vokalinis ansamblis (vad. Gražina Dirgėlienė), liaudiškos muzikos kapela „Lolytėlė“ (vad. Kazimieras Budrys). Netrūko žaidimų, mįslių, šokių ir, svarbiausia, geros nuotaikos.

Kada jaučiamės laimingi? Tada kai sutariame, juokiamės ar dirbame kartu, kai esame tarp bendraminčių, kai mylime. Džiaugiamės, jei galėjome šiuos žmones padaryti laimingus ir atitraukti nuo kasdieninių rūpesčių.

Senųjų kaimo tradicijų centro informacija.