Vainuto neįgalieji lankėsi Naisiuose

vainuto neigalieji naisiuose49 Vainuto padalinio neįgalieji ir juos lydintys asmenys verslininko Ramūno Karbauskio nemokamai suteiktu transportu aplankėme Naisius bei Kryžių kalną, pabuvojome saldainių fabriko „Rūta“ muziejuje Šiauliuose.

Pamatėme, kur buvo filmuojamas lietuviškas serialas „Naisių vasara“, aplankėme Zubovų dvarą bei poeto Zigmo Gaidamavičiaus  – Gėlės gimtinę. Muziejuje apie poeto gyvenimą ir įsteigtą jo vardo premiją, skirta jauniems literatams, pasakojo šio muziejaus direktorė, Naisių bendruomenės pirmininkė Rita Žukauskienė.

Didžiulį džiaugsmą patyrėme žirgyne, kuriame galėjome paglostyti žemaitukų galvas ir nusifotografuoti prie „išdidaus“ ponio.
Ekskursiją tęsėme Varnėnų alėjoje. Gidė Sandra įdomiai pasakojo apie 56 senovės dievų skulptūras, kurių kiekviena turėjo antgamtinę reikšmę. Apžiūrėjome Ugnies aikštę, pakilome į Alkos kalną, čia ir nusifotografavome.

Kryžių kalne pasimeldėme ir palikome po kryželį, kad Aukščiausiasis saugotų mūsų šeimas ir sveikatą.

Grįždami aplankėme saldainių fabriko „Rūta“ muziejų, sužinojome iš ko gaunama kakava, klausėmės pasakojimo apie fabriko istoriją, įvertinome gaminamą produkciją.