Vainuto pradinukai keliavo po Žemaitiją

Vainuto gimnazijos stovykloje „Gera būti kartu“ smagiai laiką leido 15 pradinukų.

Veiviržėnų amatų centre vaikai mokėsi atskirti įvairių rūšių odas ir pinti odinę apyrankę. Centro darbuotojos vaišino žolelių arbata ir sausainiais. Vaikai sužinojo, jog Veiviržėnai paskelbti mažųjų Lietuvos miestelių sostine, gėrėjosi gamtos vaizdais.

Tauragės r. Norkaičių amatų centro darbuotojos mokinukams pristatė bitininkystę. Vaikai sužinojo kiek akių turi bitutės, kur jų ausys, kaip parneša medų, buvo pavaišinti medumi tiesiai iš korio.

Grįždami aplankė Taurų pramogų parką. Išvykos į Šilutės H. Šojaus muziejų metu vaikai supažindinti su senaisiais žaislais ir žaidimais, juos išbandė ir patys gamino.

Šilalės V. Statkevičiaus muziejuje stovyklautojai sužinojo, jog pirmieji atviruką sukūrė senovės kinai ir tai buvo kalėdinis atvirukas, pasimatavo klumpes, pasigamino po atvirutę. Telšių muziejuje „ Alka“ visi buvo aprengti piemenėlių rūbais, pamatė gyvūnus, kuriuos ganydavo piemenukai. Smagu buvo žaisti keperėžą, pasivažinėti žirgo traukiama brikele. Švėkšnos tradicinių amatų centre mokiniai sužinojo apie vėtrunges ir pasigamino po vėtrungę.

Paskutinę stovyklavimo dieną Vainuto bendruomenės pirmininkas Algirdas Eidikis pasiūlė dar vieną atrakciją – vairavimo simuliatorius, kurie atvyko iš Klaipėdos rajono. Bikavėnų senųjų kaimo tradicijų amatų centre mokiniai gaminosi lėles tautiniais drabužiais.