Vainuto seneliams – Kalėdų Senelio dovanos

vainuto neigalieji_kalediniai_sveikinimai4Kasmet artėjant didžiosioms metų šventėms Kalėdų  Senelio su dovanomis sulaukia ne tik maži, bet ir garbaus amžiaus sulaukę Vainuto seniūnijos gyventojai. Ir šiemet Kalėdų senelis jau suko per aplinkinius kaimus, lydimas dovanas suruošti jam padėjusių Vainuto Gerumo namų ir neįgaliųjų draugijos moterų.

Vainuto neįgaliųjų draugijos moterys pastaruosius kelis mėnesius vakarus leido su virbalais rankose – mezgė kojines senoliams. “Tą darbą mielai dirbo Irma Nogaitienė, kuri numezgė net 10 porų kojinių, Valentina Vingienė, Ona Kilinskienė, Aldona Misiulienė”, – pasakoja neįgaliųjų pirmininkė Anelė Lileikienė.

Prie tų šiltų mezginių pridėjusios dar ir Gerumo namų dovanas, kurias šių namų narės suruošė panaudodamos iš Vokietijos, Cuxhaveno diakonijos gautus suvenyrus, ir saldumynus, kuriuos galėjo nupirkti už geros valios vainutiškių aukas, abiejų draugijų narės susiruošė kelionėn. Prie jų prisijungė ir seniūnas Vitalijus Mockus, Bikavėnų ir Kivylių kaimų bendruomenių nariai,  bei, žinoma, Kalėdų senelis.

52 senoliai, sulaukę 85 ir daugiau metų, – tiek jų aplankyta per kelias intensyvių kelionių dienas. Vainutiškiams teko apsukti Lazduonėnų, Aušbikavio, Balčių, Kivylių ir Gorainių kaimus. Gerumo misijos nariai pasakoja, jog kai kurie senoliai net su ašaromis akyse dėkojo juos aplankiusiems svečiams. “Geriausia dovana – tokie svečiai, su kuriais ir pagiedoti, ir šiltai pabendrauti galime”, – sakė ne vienas aplankytas senelis.