Vainuto seniūnijos bendruomenės tvarko viešąsias erdves

vainuto bendruomeniu projektai aiksteleSeniūnijos paskirstė ir pradeda įsisavinti vietos bendruomenių socialinėms problemoms spręsti skirtus pinigus, kuriuos trečius metus paskyrė Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

Vainuto seniūnijai šiemet teko šiek tiek daugiau nei pernai – 2158 eurai (pernai seniūnija gavo 6750 litų, t.y. apie 1955 eurus).

Vainuto seniūnijos bendruomenių projektus kovo 24 dieną svarstė 11 narių komisija, kurios sudėtyje buvo seniūnijos ir bendruomenių atstovai, seniūnaičiai ir klebonas Dainoras Židackas.     

Bikavėnų kaimo bendruomenė nutarė šiemet prie vietos kultūros namų įrengti poilsio zoną mažiesiems, ir tam skirta 275 eurai. Darbai jau vyksta, sūpynes ir kitus įrenginius iš seniūnijos skirtų medžiagų gamina Aušbikavyje gyvenantis meistras Arūnas Šimelis. Po poros savaičių aikštelė turėtų būti baigta.

Žaidimų aikštelę savo vaikams – sūpynes ir čiuožyklą – rengia ir gorainiškiai, ir čia darbo bus A.Šimeliui. Tam reikalui Gorainių bendruomenei skirta 275 eurai.vainuto bendruomeniu projekto kryziai

Skersiniais prisitraukimui, ąžuolinėmis sūpynėmis ir kitais mažųjų žaidimams bei suaugusiųjų poilsiui reikalingais įrenginiais tuoj pat praturtės ir paties Vainuto miestelio centras – jie bus pastatyti šalia seniūnijos ir krepšinio aikštelės dar likusioje žaliojoje zonoje. Šiam Vainuto bendruomenės projektui teko 650 eurų. Laisvalaikio įrenginius vainutiškiams gamina Usėnų meistrai.
Pasak seniūno Vitalijaus Mockaus, šioje vietoje panašių įrenginių reikėjo seniai, apie tai prasitarė ir ne viena miestelyje stabtelėjusi pravažiuojanti šeima su vaikais.

Vainuto šv. Jono Krikštytojo bažnyčios parapija parengė projektą „Viešųjų erdvių atnaujinimas“ ir norėtų atnaujinti šalia bažnyčios esančius kryžius ir skulptūras. Parapijai skirta 150 eurų dažams pirkti, o dirbs seniūnijos žmonės pagal viešųjų darbų programą.

Balčių kaimo bendruomenė „Kivylių žiburiai“ nori įsigyti palapinę šventėms ir kasdienybei, taip balčiškiai pavadino ir savo projektą. Jiems teko 450 eurų, o kokia tai bus palapinė – stacionari ar kilnojamoji, dar svarstoma.

Lazduonėnų kaimo seniūnaitė Renata Lukošienė pateikė projektą „Kaimo šventė ant Lazduonėnų piliakalnio“. Tokia šventė šiame kaime buvo surengta tik vieną kartą, ir nuo tada aplinkinių vietovių žmonės nuolat klausinėjo, kada vėl galės visi susirinkti panašiame renginyje. Šventės organizatoriams pirkti prizams skirta 100 eurų.

Neįgaliųjų draugijos Vainuto poskyrio nariai irgi gavo 100 eurų, tad šiemet lankydami namuose savo ligotus narius ir senus žmones neįgalieji už tuos pinigus galės bent jau kuro nusipirkti.

158 eurai skirti ir Vainuto jaunimo klubui „Saulėtekis“, kurio nariai žada organizuoti renginį „Atgal į mokyklą“.