Vainuto trečiokams gamtą pažinti padėjo močiutės

vainuto mokykla vasaraRudenėjančių lapų nuklotu taku priešpaskutinį spalio penktadienį į miestelio biblioteką skubėjo Vainuto vidurinės mokyklos trečiokai. Juos ir jų močiutes į baigiamąjį pažintinio – edukacinio ciklo „Ar pažįsti aplinką, kurioje gyveni?“ renginį pakvietė bibliotekininkės.

Pirmoji šio projekto pažintinė išvyka „Ar pieva – tik žolė, kurią reikia nupjauti?“ vyko gegužės pabaigoje. Tada mokiniai ne tik grožėjosi žiedų gausa, bet ir sužinojo apie augalus, jų naudą, vaistines savybes, klausėsi pasakojimų, patys skaitė knygeles, minė mįsles, skanavo močiučių atneštas įvairių žolelių arbatas, pienių medų.

Rugsėjo pradžioje, norėdami praplėsti turimas žinias apie mus supantį žaliąjį pasaulį, vėl rinkomės į biblioteką. „Ar pažįsti medžius?“ – taip vadinosi antroji ciklo dalis. Bibliotekininkė Genė Gofmanienė pakvietė pasivaikščioti po rudenėjantį parką. vainuto mokykla ruduo

Stabtelėdami prie medžių, mokiniai turėjo galimybę aptarti jų požymius, reikšmę žmogaus gyvenime. Sugrįžę į biblioteką, lygino parsineštus medžių lapus pagal dydį, spalvą, formą, aplikavo labiausiai patikusį medį, dalyvavo viktorinoje. Pabaigoje buvo apdovanoti atminimo dovanėlėmis ir pavaišinti raudonskruosčiais obuoliais.

„Prisirinkim į krepšelį rudenėlio dovanų“ – paskutinė šio projekto dalis. Renginio pradžioje mokiniai savo močiutes pradžiugino nuotaikinga inscenizuota programėle. Kartu su Katinėliu (Greta Šedytė) ir Gaideliu (Alina Jakštaitė) sekė pasakas be galo, dainavo dainas apie rudenį. Močiutės atsakinėjo į vaikaičių menamas mįsles, dalyvavo estafetėse.

Bibliotekininkė Bronė Paldauskienė pavaišino gilių kava, papasakojo, kaip iš mažos sėkliukės išauga didelis medis, skaitė P.Mašioto pasaką „Skiepas ir laukinė obelėlė“, o Beno močiutė papasakojo, kaip ant vienos obels galima užsiauginti kelių rūšių obuolių. Ji savo sode pati turi paskiepijusi ne vieną obelį.

Atsidėkodamos močiutės savo vaikaičius vaišino įvairiais patiekalais iš vaisių ir daržovių.