Vainuto vidurinė mokykla tapo gimnazija ir planuojama modernizuoti

Untitled-1 copyRajono Taryba nusprendė pakeisti Vainuto vidurinės mokyklos pavadinimą į Vainuto gimnaziją. Tai reiškia, kad rugsėjo pirmąją ant buvusios vidurinės mokyklos pastato jau kabės nauja iškaba, o mokyklos dokumentai bus ženklinami su nauju gimnazijos antspaudu.

Švietimo skyriaus vedėjos pavaduotoja Rasa Žemailienė rajono politikams kalbėjo, jog š.m. gegužės mėnesį Vainuto mokykloje įvyko vidurinio ugdymo programos akreditacija, o birželio mėnesį gautas Švietimo ir mokslo ministro įsakymas apie gimnazijos statuso suteikimą.

Dabar jau Vainuto gimnazijos direktorius Antanas Jonikas „Šilutės naujienoms“ pasakojo, kad gimnazijos statuso mokyklos kolektyvas siekė mažiausiai 7 metus. Švietimo ir mokslo ministerijai prirašyta begalė raštų su argumentais, kodėl Vainute gali būti įsteigta gimnazija ir kaip tai prisidės prie geresnės gyvenimo kokybės šioje gyvenvietėje.

Pasak A.Joniko, Švietimo ir mokslo ministerijos reikalavimai dėl nedidelių gimnazijų steigimo kaimo tipo gyvenvietėse keitėsi. Pradžioje reikalauta, kad būtų nemažiau kaip dvi trečios gimnazijos klasės (kitaip tariant 11 klasėje) po 20 moksleivių. Vėliau dvi klasės nemažiau kaip po 15 moksleivių. Vainuto gimnazija šią sąlygą jau išpildo.

Paskutinėmis, nepatvirtintomis žiniomis, pasak A.Joniko, jau panaikinta sąlyga, kad kaimo tipo gyvenvietėse turi būti po dvi baigiamąsias gimnazijos klases, todėl jo nuomone kitoms kaimo mokykloms, siekiančioms gimnazijos statuso, bus lengviau.
Šiuo metu Šilutės rajone yra 4 gimnazijos – Šilutės pirmoji, Šilutės Vydūno, Žemaičių Naumiesčio ir Švėkšnos „Saulės“.

Be to, politikai pritarė, kad Savivaldybės Planavimo ir plėtros skyrius rengtų Vainuto gimnazijos modernizavimo projektą.

Lėšų gimnazijos pastatui atnaujinti galima gauti iš Klimato kaitos specialiosios programos pagal priemonę „Visuomeninės paskirties pastatų atnaujinimas (modernizavimas), sumažinant energijos suvartojimo sąnaudas“.

Savivaldybei priklausantis visuomeninės paskirties pastatas – Vainuto gimnazija galės būti renovuojama pagal Savivaldybės parengtą projektą „Vainuto vidurinės mokyklos atnaujinimas (modernizavimas), sumažinant energijos suvartojimo sąnaudas“.

Savivaldybė pridės prie projekto reikiamą pinigų sumą, kuri paaiškės parengus projektą.