Vainuto vidurinėje mokykloje – 11-okų krikštynos

Krikštynos Vainuto vidurinėje mokykloje. / Organizatorių nuotr.Jau tapo tradicija – rugsėjo viduryje Vainuto vidurinėje mokykloje vyksta 11-tokų krikštynos. Nuo pat ankstyvo ryto mokykloje vyravo šventinė nuotaika. Krikštatėviai 12-tokai rinkosi anksti ryte ir lauke krikšto vaikų. Dvyliktokai pasipuošė juodai, o vienuoliktokai atėjo apsirengę nuo vaikystės likusiais drabužiais. Ir kaip visa tai spalvingai atrodė!

8 valandą ryto vienuoliktokai ir dvyliktokai susirinko mokyklos aktų salėje. 11-tokai gavo mokykloje nešiotis po trinkelę malkų, kaip santarvės, meilės ir taikos simbolį. Pertraukų metu skambėjo muzika.

Vakare, 17 valandą, visi susirinko į krikštynų antrąją dalį, kur 11-tokai nuotaikingai ir tradiciškai buvo pakrikštyti. Teko atlikti įvairias užduotis: šaukti skanduotę, eiti žąsele, bėgioti ir t.t.

Pabaigoje 11-tokai gavo krikšto liudijimus su savo krikšto vardu. O jų buvo įvairiausių: „Mūsų dienos kaip šventė”, „Podiumo dievaitis”; „Stiliaus šuolis”, „Pabėgusi nuotaka”, „Lipdukas”… 11-tokai atsidėkodami savo krikšto tėvams padovanojo tortą. Visi džiaugėsi šia tradicine švente ir norėjo dar kartą būti pakrikštyti.

1

3