Vairuotojai, būkite atsargūs: vyksta gyvūnų migracija

AB Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) praneša apie vykstančią gyvūnų migracija bei prašo vairuotojų būti atidiems keliuose, o ypač kelio ženklu „Laukiniai žvėrys“ pažymėtuose ruožuose.

Gyvūnai keliuose dažniausiai pasirodo prietemoje ir naktį, 17–23 valandomis, taip pat anksti ryte. Tačiau patekus į situaciją, kuomet susidūrimo su gyvūnu išvengti nepavyksta, reikėtų stengtis sumažinti smūgį.

Tokiu atveju reikėtų automobilį nukreipti į tą pusę, iš kurios gyvūnas atėjo, žiūrėti ne į gyvūną, o ta kryptimi, kur norite važiuoti, pasistengti trenktis į gyvūną automobilio šonu, o ne priekiu, prieš pat susidūrimą atleisti stabdžio pedalą (stabdant automobilio priekis nusileidžia, todėl padidėja tikimybė, kad stambus gyvūnas trenksis į priekinį stiklą), pasilenkti kuo žemiau (briedžiai ir elniai neretai užvirsta ant automobilio stogo).

Įvykus susidūrimui, vairuotojas pirmiausia turėtų įjungti avarinę šviesos signalizaciją, apsirengti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais ir tik įsitikinęs, kad yra saugu, išlipti iš automobilio ir pastatyti avarinio sustojimo ženklą.

Pranešus apie įvykį vairuotojui geriau grįžti į automobilį ir pagalbos laukti jame, nereiktų bandyti gyvūno patraukti į šalikelę. Jei gyvūnas gyvas, vairuotojas turėtų vengti prie jo artintis – gyvūnas gali išsigąsti ir pradėti bandyti bėgti, o tai gali sukelti pavojų kitiems eismo dalyviams bei vairuotojui.

Lietuvos kelių policijos duomenimis, per 4 šių metų mėnesius Lietuvos keliuose užfiksuoti 1482 techniniai eismo įvykiai su gyvūnais, 2 įskaitiniai, kuriuose sužeisti 2 žmonės.

Elta inf.