Vairuotojai pamiršta pareigas pėstiesiems

Vis dar pasitaiko vairuotojų, kurie pėsčiąjį yra linkę praleisti tik tuomet, kai jis jau žengia ar yra įžengęs į perėją. Kelių eismo taisyklės aiškiai sako, kad privaloma sustoti prie perėjos ir tuo atveju, kai pėsčiasis dar tik laukia galimybės įžengti į ją.

Praktika rodo, kad kartais vairuotojai nepraleidžia pėsčiųjų ir kelia jiems pavojų.

Tauragės AVPK pareigūnai sausio 10 – 13 d. stebėjo ar vairuotojai sustoja prieš pėsčiųjų perėjas, kaip to reikalaujama pagal taisykles. Rezultatai nedžiugina. Priemonės metu nustatyti 54 pažeidimai. Šilutės rajone 23 vairuotojams buvo surašyti administracinio nusižengimo protokolai už tai, kad jie per perėją nepraleido einančių pėsčiųjų.

Šilalės rajone 19 vairuotojų net nestabtelėjo prie pėsčiųjų perėjos ir nepraleido į ją įžengusių pėsčiųjų. Tauragės rajone tokių pažeidimų užfiksuota tik 12.

Primename, kad Kelių eismo taisyklėse numatyta, jog vairuotojas turi praleisti žmogų, besiruošiantį įeiti į pėsčiųjų perėją, stovintį greta jos ar einantį ja.

Pėstieji taip pat turi nepamiršti rūpintis savo saugumu. Įžengti į važiuojamąją dalį jiems leidžiama tik po to, kai jie įvertina atstumą iki artėjančių transporto priemonių ir jų greitį ir įsitikina, kad tai saugu ir nebus trukdoma transporto priemonėms. Saugokime vieni kitus!