Vairuotojams: kaip suksime į dešinę nuo lapkričio 1-osios?

sviesoforaiNuo lapkričio 1 dienos sankryžose laukia svarbūs pokyčiai.

Kai papildoma šviesoforo sekcija išjungta, bet dega pagrindinis žalias skritulio formos signalas (be rodyklių), bus leidžiama sukti į dešinę praleidžiant pėsčiuosius ir dviratininkus.

Nuo lapkričio 1-osios nė vienoje naujai įrengiamoje sankryžoje nebus šviesoforų, kurie turėtų lenteles, leidžiančias pasukti į dešinę degant raudonam signalui, o nuo 2020-ųjų sausio lentelių su žaliomis rodyklėmis Lietuvoje apskritai neliks. Panaikinus žalias rodykles, vietoje jų bus įrengti šviesoforai su papildoma sekcija. Susisiekimo ministerija jau yra parengusi vizualiaciją ir aprašymą, kaip vairuotojai turės vadovautis šiais šviesoforais.

Įrengus šviesoforus su papildoma sekcija, vairuotojai turės stebėti šviesoforo signalą. Jei dega žalias signalas pagrindiniame šviesofore, sukti į dešinę galima, tačiau reikia praleisti kitus eismo dalyvius – pėsčiuosiu ir dviratininkus. Taip pat būtina atsižvelgti ar pagrindiniame šviesofore signalas nenurodo krypčių, kuriomis galima judėti. Jei kryptys nurodytos, vadovautis šviesoforo signale esančiomis rodyklėmis.

Taip pat sukti į dešinę vairuotojai galės jei papildomoje sekcijoje esantis šviesoforas degs žaliai ir tokiu atveju vairuotojas turės pirmumą prieš kitus eismo dalyvius.

Toks lankstus eismo reguliavimo būdas suteikia galimybę vairuotojams sukti į dešinę trim atvejais:

degant žaliam signalui (be rodyklių) su išjungta papildoma sekcija (reikia praleisti pėsčiuosius ir dviratininkus); degant žaliam signalui su įjungta papildoma sekcija; degant raudonam signalui su įjungta papildoma sekcija.

Koreguotos ir Kelių šviesoforų įrengimo taisyklės, pagal kurias nuo lapkričio 1 dienos leidžiama įrengti šviesoforus, kurių pagrindinis žalias signalas yra be rodyklių, su papildoma sekcija į dešinę.

Taigi atsiranda galimybė sukti į dešinę, net jeigu nedega papildoma sekcija su rodykle į dešinę. Svarbu nepamiršti, kad pagrindinė tai leidžianti sąlyga – tuo metu turi degti žalias skritulio formos šviesoforo signalas be rodyklių, t. y. neatnaujintose sankryžose, kuriose pagrindinis žalias signalas ir toliau lieka su juodomis rodyklėmis, privaloma paisyti pagrindinio žalio signalo rodyklių krypčių: jeigu dega pagrindinis žalias signalas su juodomis rodyklėmis, o papildoma sekcija išjungta, galima važiuoti tik pagrindinio žalio signalo rodyklių kryptimis.

Šios eismo organizavimo naujovės bus tik naujuose ir atnaujintuose šviesoforuose. Didmiesčiai jau ruošiasi įrengti naujas papildomas sekcijas.