Vairuotojo pažymėjimo greitai nebereikės – testuos skaitmeninį

Europos Sąjungos (ES) šalys narės netrukus pradės testuoti skaitmeninės tapatybės priemones, kurios bus atpažįstamos visoje Europoje. Viena jų – skaitmeninis vairuotojo pažymėjimas. Ši inovacija bus išbandoma Lietuvoje, tai leis atsisakyti fizinio dokumento ateityje, bet ir palengvins vairuotojų identifikaciją.

Šiandien tik 60 proc. Europos gyventojų ir tik dalyje šalių tarpvalstybiniu lygiu gali identifikuoti savo tapatybę skaitmeniniu būdu ir taip lengviau naudotis įvairiomis paslaugomis. EK žada, kad iki 2030 m. 80 proc. ES piliečių galės naudotis e. tapatybės priemonėmis, kurios bus atpažįstamos bet kurioje ES šalyje.

Planuojama, kad naująją ES skaitmeninės tapatybės priemonę Lietuvoje „CityBee“ klientai galės išbandyti jau kitais metais.

„Regitra“ testavimo metu vertins, kiek e. vairuotojo pažymėjimas yra patogus klientams. „Žengiame reikšmingą žingsnį į priekį, kuomet netolimoje ateityje vairuotojams nebereikės fizinio dokumento, o jų tapatybė bus saugiai atpažįstama visoje Europoje. Tai palengvins vairuotojų gyvenimą ir suteiks jiems didesnę laisvę“, – teigia „Regitros“ generalinis direktorius Vaidas Dominauskas.

Ateityje įdiegus e. vairuotojo pažymėjimą, ES gyventojams nebereikėtų turėti fizinio pažymėjimo, o skaitmeninio dokumento sąsajos su nacionalinėmis institucijomis užtikrins jų atpažįstamumą visoje Europoje.

Pagal VRM inf.