Vairuotojų blaivumo ir saugos diržų patikra: daugiausia pažeidimų – Šilutėje

Tauragės AVPK pareigūnai kovo 10-11 d. vykdė sustiprintą eismo dalyvių kontrolę. Priemonės metu buvo stabdomi visi automobiliai ir tikrinamas vairuotojų blaivumas. Daugiausia KET pažeidimų nustatyta Šilutėje. Kovo 6-12 d. tikrinta privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimas. Šių priemonių metu išaiškinta iš viso 80 Kelių eismo taisyklių pažeidimų.

Policija.lrv.lt nuotr.

Prie vairo – ir su 2,54 promilės

Kovo 10-11 d. visoje Tauragės AVPK kontroliuojamoje teritorijoje patikrintos 1179 transporto priemonės, nustatyta 13 Kelių eismo taisyklių pažeidimų.

Kovo 11 d. naktį Tauragėje sustabdytas automobilis „VW Passat“, kurį vairavo neblaivus (0,27 prom.) ir 2 metų vairavimo patirties neturintis 19 m. vairuotojas. Taip pat pareigūnams įkliuvo 32 m. vyras, kuris vairavo neturėdamas tam teisės.

Šilutėje fiksuota daugiausia KET pažeidimų. Nustatyti 3 vairuotojai, kurie nesegėjo saugos diržų, 2 vairuotojai vairavo neįregistruotus automobilius. Nustatytas ir vairuotojas, kuris neatsakingai ir neleistinoje vietoje lenkė kitą automobilį, taip sukeldamas pavojų ne tik sau, bet ir kitiems eismo dalyviams.

Kovo 10 d., apie 21 val., Ramučių k. sustabdytas automobilis „Audi A6“, kurį vairavo teisės vairuoti neturintis 36 m. vyras. Taip pat įkliuvo dar 3 vairuotojai, kuriems nustatytas lengvas neblaivumo laipsnis (nuo 0,41 promilės iki 1,5 promilės).

Kovo 10-osios vakare, 21.20 val., Stirpeikų k. sustabdytas automobilis „Audi A6“, kurį vairavo neblaivus (1,96 prom.) 24 m. vyras. O kovo 15-osios naktį Katyčiuose, Stoniškių g., sustabdytas automobilis „BMW 530D“, kurį vairavo dar sunkiau apgirtęs (2,54 prom.) 32 m. vyras.

Dar vienam 36 m. vyrui, dėl vairavimo išgėrus irgi pradėtas ikiteisminis tyrimas. Kovo 11 d. vidurnaktį Pagėgiuose, Klaipėdos g., jis, būdamas neblaivus vairavo automobilį „VW Sharan“, jam nustatytas 2,09 prom. girtumas.

Visiems šiems pažeidėjams surašyti protokolai.

Šilutėje – 4 beteisiai ir be diržo

Kovo 6-12 d. daugiausia saugos diržų nenaudojimo atvejų nustatyta Šilutėje – 51, Tauragėje – 11, Šilalėje – 5. Šilutės rajone į pareigūnų akiratį įkliuvo 4 teisės vairuoti neturintys ir saugos diržo nesegėję vairuotojai, Tauragėje  – 1.

Taip pat Šilutėje, nustatytas vairuotojas, kuris ne tik nesegėjo saugos diržo, bet ir naudojosi mobiliuoju telefonu be laisvų rankų įrangos. Visiems šiems pažeidėjams irgi surašyti protokolai.

Primename, kad atsakomybė už saugos diržų nenaudojimą užtraukia baudą vairuotojams ir (ar) keleiviams nuo 30 iki 50 eurų. Pakartotinai padarytas toks pažeidimas užtraukia baudą nuo 60 iki 90 eurų, taip pat gali būti skiriamas teisės vairuoti transporto priemones atėmimas nuo 1 iki 2 mėnesių.

Atsižvelgus į priemonės rezultatus, galima teigti, kad ne visi vairuotojai rūpinasi savo saugumu ir važiuodami automobiliu, užsisega saugos diržus.

Važiuodami nepamirškite pasirūpinti ir vežamų vaikų saugumu automobilyje – naudokite jiems skirtas specialias sėdynes, prisekite saugos diržais. Atminkite, kad užsegtas saugos diržas gali išgelbėti gyvybę!

Raginame vairuotojus būti atsakingais eismo dalyviais, nesėsti prie vairo esant neblaiviems ir neleisti to daryti kitiems. Turint įtarimų, kad transporto priemonę vairuoja galimai neblaivus asmuo, apie tai nedelsiant praneškite policijos pareigūnams.

Lina BANIENĖ, Komunikacijos poskyrio vyresnioji specialistė