Vaistinėse per šventes šilutiškiai ieškojo virškinimą gerinančių vaistų

atsisistiŠiemet, kaip ir kasmet per didžiąsias šventes, vaistinėse nusidriekė eilės žmonių, kuriems vaistininkai padėjo sumažinti galvos skausmą, pagerinti virškinimą, atsikratyti apsinuodijimo. Įdomu tai, kad šiais metais, kaip niekad daug buvo ieškančiųjų kūdikių maisto ir greitosios kontracepcijos.

„Eurovaistinių“ tinklo komunikacijos vadovė Laura Bielskė „Sveikatos šaltinį“ informavo, jog Šilutėje esančios vaistinės klientų gausos sulaukė Kūčių dieną, pirmąją Kalėdų dieną nedirbo, o antrąją jau vėl buvo daug klientų.

Šilutiškiams skaudėjo ir gerklę

„Eurovaistinių“ tinklas pranešė, kad į populiariausių prekių vaistinėse penketuką šiemet teko įrašyti aktyvintą anglį, vaistus nuo skausmo, skrandžio veiklai pagerinti skirtus preparatus ir širdies lašus.

Štai, pavyzdžiui, sostinėje Ukmergės gatvėje esančios vaistinės darbuotojams labiausiai teko rūpintis, kad klientai kuo greičiau pasijustų geriau po persivalgymo ir kaip numalšinti jiems galvos skausmą. Kadangi daugelis parduotuvių nedirbo, gyventojai vaistinėse ieškojo ir kūdikiams skirto maisto. „Tai nėra įprastas kiekis, kartais net negalėdavome padėti. Kiti klientai pasiskirstė per pusę: vieni ieškojo kaip išvengti galvos skausmo, kiti kaip pagerinti virškinimą“, – pasakojo „Eurovaistinės“ atstovė.

Įdomu, kad Šilutėje, skirtingai nei kituose miestuose, populiariausias preparatas buvo virškinimui gerinti skirti vaistai, ir tik po jų – „angliukas“. Be to, Šilutėje pastebėta ir daugiau tokių klientų, kuriems skaudėjo gerklę.

Pastebima, kad vaistinėse vis dažniau įsigyjamos ir kontracepcinės priemonės. Šiais metais prezervatyvai buvo perkami dar iki švenčių, tačiau vadinamosios „greitosios kontracepcijos“ įsigijimo bumas buvo antrąją Kalėdų dieną.
Vaistininkai sakė, kad po švenčių prastai besijaučiančių žmonių buvo sulaukiama dar ir penktadienį. Tuo tarpu sveikatos specialistai patarė bent dieną užsiimti protarpiniu badavimu ir leisti organizmui atsistatyti.

„Rekomenduoju išsivirti ryžių su razinomis arba gerti jų nuovirą, arba valgyti šį patiekalą susitrynus į košę. Razinose yra tinkamas kiekis kalio, tad nebus sutrikdyta širdies veikla, o ryžiai puikiai sutrauks toksinus. Jau po dienos savijauta bus geresnė“, – receptu dalinasi „Eurovaistinės“ vaistininkė R. Ščerba.

Švenčių smūgiai organizmui: kas padeda juos atlaikyti?

Kalėdos… Smūgis į galvą, dar vienas – kepenis, trečias – į pilvą. Po to – išdžiūvusi gerklė, sustojęs skrandis, maudžiančios kepenys ir širdis. Tai – ne piktadarių užpuolimas. Dažnam žmogui šie dalykai yra tokie pat Kalėdų atributai, kaip eglutė, Piemenėlių mišios ir dovanos. Ir jei pastaraisiais džiaugiamasi, pirmieji liudija apie smūgius, kuriuos patiria mūsų organizmas nuo persivalgymo ir alkoholio vartojimo.

Ir medikai, ir dietologai turi begales patarimų, kaip išvengti arba bent sumažinti tų smūgių poveikį. Vienas jų – gerti daug vandens, ypač turtingo ištirpusiais mineralais. Gal todėl prieš didžiausias metų šventes viena populiariausių prekių yra gazuotas didelės mineralizacijos vanduo.

Šalindamas alkoholį, organizmas praranda daug kalio, magnio, kalcio, fosforo ir natrio. Įrodyta, kad alkoholiniai gėrimai tirpdo širdies raumenų ląsteles. Dėl alkoholio širdis pasidengia riebalų sluoksniu, dėl to alkoholį vartojančių žmonių širdis yra padidėjusi. Padidėja miokardo infarkto išsivystymo rizika. Specialistų teigimu, mikroelementai, esantys natūraliame didelės mineralizacijos vandenyje, padeda ir virškinimui, kuris dažnai sutrinka apsivalgius per Kūčias ir Kalėdas.

Natūralus mineralinis vanduo, turintis daug natrio jonų taip pat gerina virškinimą ir dalyvauja vandens apykaitoje.