Vaizdai Šilutės stadione – lyg iš siaubo filmo

Silutes stadionasŠilutės miesto stadionas – apverktinos būklės, – tą ne kartą jau nuo rudens girdėjome iš skaitytojų, sportininkų, pasivaikščioti čia užklystančių šilutiškių. Kad stadionas miestui garbės nedaro, įsitikinome ir patys, apsilankę jame. Išvydome suniokotas žiūrovų tribūnas, sulaužytas plastikines kėdes, šalia kurių vietinio jaunimėlio pasilinksminimo liekanos – nuorūkos, išgerti buteliai, kitos šiukšlės…

Šilutės miesto stadionas – vieta turinti reprezentuoti miestą varžybų metu, tapo ir kitų miestų futbolo klubų pajuokos objektu. Futbolininkai šmaikštauja, kad Šilutės stadionas tinka tik karvėms ganyti, veja čia tarsi išarta, nelygi su kuokštais styrančia žole.

Visgi galime pasidžiaugti: šiuo metu yra paskelbtas konkursas stadiono projektavimo darbams atlikti, tad maždaug po metų stadionas ir šalia jo esanti teritorija bus pradėta tvarkyti pagal numatytą projektą. O šiemet bus atliktas tik minimalus remontas.

 Jaučia svetimą gėdą
stadionas lenta
Pasiūlymų parašyti straipsnį apie Šilutės miesto stadioną sulaukėme dar praėjusių metų rudenį. Pirmasis į „Šilutės naujienų“ redakciją kreipėsi šilutiškis Antanas. Vyras tuomet rodė nuotraukas, kuriose aiškiai matyti, kad dalis stadiono teritorijos yra įmirkusi. Jam atrodė sunkiai suvokiama, kaip ten gali treniruotis sportininikai…

„Drenažas nesutvarkytas, teritorija nuo rudens įmirkusi, trūksta tvarkos, viskas nušiurę. Jaučiasi, kad šiai vietai trūksta investicijų ar šeimininkų rankos“, – pasakojo vyras. Antanas dar puikiai prisimena tuos laikus, kai stadionas buvo kur kas labiau prižiūrimas. O dabar, anot jo, tai tiesiog apleista vieta, į kurią šiurpu užsukti.

Ankstyvą pavasarį stadionu pasibaisėjo ir gupelė emigrantų, nebuvusių čia ilgą laiką.

„Koks baisus stadionas. Negi gali šitaip būti…“, – piktinosi šiaip jau mažai emocijas reiškiantis šilutiškis Ernestas, kurį laiką gyvenęs Londone, o grįžęs su draugais futbolą dažnai žaidžiantis viename iš Šilutės mokyklų stadionų. Bet kartą draugiškas varžybas nutaręs surengti miesto stadione vaikinas tikino negalėjęs patikėti tuo, ką pamatė…

Skaudžiausia, kad negražius atsiliepimus apie mūsų stadioną išsiveža ir su šilutiškiais rungtyniaujantys kiti klubai.

„Po paros su vis praūžiančiomis liūtimis atmintyje iškyla toks Šilutės stadiono vaizdas, kokį matote nuotraukoje“, – tokią žinutę rugsėjį savo feisbuke paskelbė Gargždų futbolo klubas. Nuotraukoje – atsiklaupęs ir purve išsimurkdęs sportininkas, žaidęs mūsų mieste. Komentatoriai negailėjo kritikos, kad Šilutės stadionas – tik karvėms ganyti.

stadionas kedes_metosiŠios nuotraukos gal ir nebūtume pamatę, tąkart mums ją parodė Vilniuje gyvenantis, tačiau už „Šilutės“ futbolo komandą žaidęs Edgaras.
„Kai pamatai tokius įrašus feisbuke, tai labai nejauku ir gėda pasidaro. Kad toks gražus miestas kaip Šilutė neturi normalaus stadiono, ir visi kiti klubai tyčiojasi“, – rašė Edgaras, kuris neslėpė kartėlio, kad stadiono būklė negerėja jau daugybę metų.

Šiurpu užklysti

Kaip sakoma, geriau vieną kartą pamatyti, negu daug kartų išgirsti. Tad trečiadienį ir patys aplankėme Šilutės stadioną, kuriame nebuvome jau senokai. Vartai buvo atidaryti, taigi į teritoriją patekome nesunkiai. Tačiau netgi ir ryte čia buvo nejauku. Ledinis vėjas košė pro žiūrovų tribūnas su išvartytomis, kadaise raudonos spalvos buvusiomis kėdėmis. Arčiau stadiono, ant senų medinių lentų pritvirtintos plastmasinės kėdės atrodė dar šiek tiek geriau, nei atokiau, šalia miškelio esančiose tribūnose.

Dar rudenį darytose nuotraukose matyti, kad šioje tribūnoje yra kėdės. Dabar iš berods 300 kėdžių belikusios kelios. Visos kitos išlaužytos ir numestos po tribūna, net už stadiono tvoros. Ant vienos iš kėdžių užrašas: „Robė kalė“. Šalia mėtosi daug šiukšlių – šampano ir alaus butelių, nuorūkų, bulvių traškučių maišelių…

Einam toliau. Žvilgsnis užkliūva už komandų persirengimui skirto namelio. Antrajame jo aukšte, skirtame teisėjams, išdaužtas langas. Vaizdas išties vaiduokliškas…

Stadione sutiktas vyras pasakoja, kad vakarais, netgi žiemą, čia karaliauja jaunimas. Atvažiuoti čia ir linksmintis jiems labiau patogu, nes tai nuošali vieta, nestebima kamerų. Čia galima ir išgerti, ir parūkyti, ir dar neaišku ką nuveikti.

„Atėję čia jie daro ką nori“, – tarsteli vyras, kuris buvo girdėjęs pažadus, kad stadione bus įrengtos kameros. Bet, kalbos ir liko kalbomis.

Vienintelis dar pusiau normalus dalykas stadione – bėgimui skirta danga. Bet ir ji fiziškai jau atgyvenusi, nes paklota dešimtmetį atgal. „Kitose Europos šalyse pabuvę žmonės pasakojo, kad kaimai su 1000 gyventojų turi 3 – 5 tokius stadionus, ir visi jie geresni už mūsų tą vienintelį“, – toliau dalijasi žiniomis sutiktas vyras.

Paskelbtas projektavimo darbų konkursasstadionas namukas

„Šilutės stadionas tikrai yra apgailėtinos būklės. Bet kokiu atveju reikia stengtis, kad Šilutės vaikai, jaunimas ir suaugusieji galėtų čia mėgėjiškai ar profesionaliai sportuoti“, – savo nuomonę „Šilutės naujienoms“ išsakė Šilutės rajono savivaldybės Tarybos narys Arūnas Pupšys, kuris yra ir Sporto tarybos pirmininkas.

Anot jo, stadioną reikia remontuoti, pradedant pagrindine aikšte (kurias turi jau daugelio kitų rajonų stadionai) ir baigiant tribūnomis, kurios yra sulūžusios ir suniokotos. Sporto taryba tą klausimą daug kartų gvildeno posėdžiuose. Iš Savivaldybės administracijos A.Pupšys sakė girdėjęs tik vizijas, planus, tačiau proveržio, kad darbai pajudėtų, iki šiol taip ir nėra.

„Visi žmonės nori matyti, kad kažkas daroma, tačiau šiuo metu matyti tik vizija. Laikas eina, o darbai nevyksta. Tiksliau, jie gal vyksta, bet tik projektų lygyje“, – dėstė jis.

Tuo tarpu Šilutės rajono vicemeras Algis Bekeris sakė, kad šiuo metu yra skelbiamas konkursas stadiono projektavimo darbams atlikti. Jeigu šiemet projektas bus parengtas, kitais metais, pagal investicinį projektą, turėtų prasidėti darbai.

Kad jau paskelbtas konkursas projektavimo darbams atlikti patikino ir Šilutės r. savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis. Pasak jo, pagal projektą bus sutvarkytas ne tik pats stadionas, bet ir šalia esanti teritorija nuo ligoninės iki Šyšos kilpos. Anot V.Pozingio, stadiono ir parko survarkymui yra numatyta daugiau kaip 2 mln. eurų. Investavus šiuos pinigus, ir stadionas, ir aplinkinė teritorija akivaizdžiai pasikeis. Kiek reikėtų paties stadiono rekonstrukcijai, bus aišku tada, kai bus parengtas rekonstrukcijos projektas.

V.Pozingis pripažįsta, kad pagrindinė problema stadione dabar yra suniokotos žiūrovų tribūnos. Taigi šiemet numatyta padaryti bent minimalų remontą, kad kai prasidės varžybos, žiūrovai galėtų lankytis ir jas stebėti. Tokie darbai atliekami kiekvieną pavasarį ir kasmet tam tenka skirti apie 10 000 eurų.