Vakarų Lietuvos ligoninės aprūpinamos kokybiškais kraujo komponentais

kraujasKlaipėdos ir Telšių apskričių gydymo įstaigose naudojamas kraujas atitinka patvirtintus kraujo ir kraujo komponentų saugos reikalavimus. Tai po tyrimo konstatavo Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymu sudaryta komisija.

Komisija gegužės 30 d. organizavo įvairiose kraujo donorystės įstaigose paruoštų išdavimui ir asmens sveikatos priežiūros įstaigose esančių eritrocitų vienetų ištyrimą.  Buvo paimti kraujo vienetai (eritrocitai) iš VšĮ Nacionalinio kraujo centro Klaipėdos filialo,  Respublikinės Klaipėdos ligoninės, Klaipėdos universitetinės ligoninės, Jūrininkų ligoninės, Plungės ligoninės, VšĮ Mažeikių ligoninės, VšĮ Telšių ligoninės.

Paimti kraujo vienetai buvo ištirti  VUL Santariškių klinikose. Pasak Sveikatos apsaugos viceministro Audriaus Klišonio, nustatyta, kad visuose kraujo vienetuose hemoglobino kiekis gerokai viršija Sveikatos apsaugos ministro įsakymu nustatytus hemoglobino kiekus ir yra kokybiškas.

Sveikatos apsaugos ministerijos organizuojami kraujo kokybės tyrimai atliekami pasirinktinai įvairiose Lietuvos gydymo įstaigose. 2012 m. buvo tirti mėginiai iš Kauno miesto, Marijampolės, Alytaus, Panevėžio, Vilniaus, Utenos  ir  Šiaulių apskričių gydymo įstaigų.

SAM ir toliau kontroliuos ar kraujo donorystės įstaigose gaminamas ir gydymo įstaigose naudojamas kraujas atitinka patvirtintus kraujo ir kraujo komponentų saugos reikalavimus.