Valdantieji sustabdė planuotą pašto reformą

pastas-4Valdantiesiems „valstiečiams“ pavyko sustabdyti daug nerimo sukėlusią Lietuvos pašto pertvarką, apie kurią „Šilutės naujienos“ rašė Nr. 10, straipsnyje „Kaimo ateitis – be pašto. Ar tikrai šviesi?..“

Respublikinės žiniasklaidos priemonės praneša, kad Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcija kreipėsi į ministrą pirmininką ir susisiekimo ministrą, prašydama atidėti „Lietuvos pašto“ projekto „Ateities laiškininkas“ įgyvendinimą. Tokiu projektu ketinta panaikinti daugumą kaimo pašto filialų visoje šalyje, atleisti beveik 300 paštininkų, o visą krūvį perleisti automobiliais po kaimus važinėjantiems laiškininkams.

Patikslinama, kad bandomasis projektas bus išbandomas viename iš šalies miestų ir tik po to priimami galutiniai sprendimai dėl tolesnės jo eigos.  Valdančiosios frakcijos vertinimu, paštų skyrių panaikinimas būtų dar vienas smūgis šalies regionams, be to, reforma kelia daug papildomų klausimų, į kuriuos pašto vadovybė atsakymų esą neturėjo.

Pranešama, kad ekonominis tokios planuojamos pertvarkos pagrįstumas neįtikino LVŽS frakcijos narių ir idėjai nebus pritarta, kol nebus pateiktos projekto alternatyvos.

„Pritariame „Lietuvos pašto“ siekiui gerinti veiklos rezultatus, tačiau manome, kad tokia optimizacija nėra tinkamiausias kelias valstybės įmonei. Negalime visko matuoti pinigais, o šia idėja būtent tai ir buvo padaryta. Tokia reforma iš regionų būtų atimtas dar vienas gyvybingas bendruomenės narys, naikinami Lietuvos regionai“, – teigiama LVŽS frakcijos pranešime.