Valdininkai bus apdalinti išmaniaisiais telefonais

telefonaiŠilutės savivaldybės administracija nusprendė atnaujinti ryšį su savo darbuotojais: už 23 tūkstančius eurų pirks 172 išmaniuosius telefonus.

Kai kuriems politikams kelia abejonių, ar tikrai Savivaldybei reikia tiek daug išmaniųjų telefonų – juk daug tarnautojų dirba tik savo kabinetuose, kuriuose jau yra kompiuteriai ir internetas. Argi paskambinti kolegoms ar klientams būtini nauji išmanieji?

Telefonai nebrangūs, bet ar būtini?

Savivaldybės administracijos Komunikacijos skyriaus vedėjas Romualdas Eglinskas informavo, kad Savivaldybės administracijos pasirinkti telefonai – geriausia prekė už mažiausią kainą. Telefonai „Samsung Galaxy Prime G531FZ“ Savivaldybei kainuos po maždaug 130 eurų, o už visą pirkinio komplektą įmonei „Tele2“ bus sumokėta 23 000 eurų.
Pasak R.Eglinsko, UAB „Tele 2“ tokius telefonus mažmeninėje prekyboje parduoda po 198 eurus. Perkant didesnį kiekį išmaniųjų telefonų, Savivaldybės administracijai buvo pritaikyta nuolaida.

R.Eglinsko teigimu,  kiekviena įstaiga savo darbuotojus turi aprūpinti darbo priemonėmis, o išmanusis telefonas šiuolaikinėje visuomenėje jau tapo būtina ryšio priemone. „Šiandien praktiškai kitokių nei išmaniųjų mobiliojo ryšio aparatų jau nebėra“, – sakė jis.

Telefonai bus išdalinti Savivaldybės administracijoje, jos struktūriniuose padaliniuose ir seniūnijose dirbantiems valstybės tarnautojams ir pagal sutartis dirbantiems specialistams.

„Šilutės naujienos“ pasiteiravo vieno prekybos eksperto, prekiaujančio ir telekomunikacijos priemonėmis, nuomonės apie Savivaldybės pirkinį. Jis patvirtino, kad išmaniuosius telefonus „Samsung Galaxy Prime G531FZ“ Savivaldybė pirks nebrangiai. Mažmeninėje rinkoje tokį telefoną galima nupirkti už 160 Eur, tad Savivaldybė išsiderėjo nemažą nuolaidą.

Tokio telefono naudotojas puikiausiai galės naudotis internetu, socialiniais tinklais, fiksuoti garso, foto ir video vaizdus.

Tačiau kalbintas prekybininkas paneigė R.Eglinsko nuomonę, kad „šiandien praktiškai kitokių nei išmaniųjų mobiliojo ryšio aparatų jau nebėra“. Geros kokybės mobiliųjų telefonų, naudojamų kaip ryšio priemonės ir galinčių fiksuoti garsą bei vaizdą, galima įsigyti ir už 25-35 eurus.

Beje, Savivaldybė už ryšio paslaugas kasmet sumoka nemažas sumas. Savivaldybės centralizuotos buhalterijos vyriausioji buhalterė Andžela Bernotienė „Šilutės naujienoms“ sakė, kad 2015 metais Savivaldybės administracija sumokėjo: AB TEO LT – 11 020,76 Eur ir UAB „Eurocom“ už mobilųjį ryšį – 5 556,30 Eur.

Pasigedo skaidrumo

Savivaldybės tarybos Kontrolės komiteto pirmininkas Zigmantas Jaunius stebisi Savivaldybės administracijos direktoriaus Sigito Šepučio slapukavimu. Z.Jaunius gerai prisimena, kaip komiteto posėdžio metu buvo komentuojamas Savivaldybės biudžeto projektas ir jame numatyta Savivaldybės administracijos išlaidų eilutė „Kitos išlaidos“. Tuomet savivaldybės politikams buvo paaiškinta, jog už šioje eilutėje nurodytas lėšas bus perkamas traktorius vienai seniūnijai. Apie ketinimus pirkti išmaniuosius telefonus Savivaldybės administracijai nebuvo jokios kalbos, tarsi 23 tūkstančiai eurų – menka suma pirkiniui įvardinti.

Z.Jaunius sakė, kad prašys S.Šeputį Kontrolės komiteto posėdyje pakomentuotų išmaniųjų telefonų viešąjį pirkimą. Politikui abejonių kelia ir vieno modelio parinkimas visiems tarnautojams. Juk nemažai tarnautojų dirba tik savo kabinetuose, kuriuose jau yra kompiuteriai ir internetas.