Valdžia ir verslininkai – už jaunimą, nevartojantį alkoholio

Jaunimas vartoja alkoholį. / yuonline.co.uk nuotr.Penktadienį Savivaldybėje rajono meras Virgilijus Pozingis ir trijų rajono prekybos įmonių, prekiaujančių alkoholiniais gėrimais, atstovai, pasirašė Garbės susitarimo protokolą.

Šiuo dokumentu verslininkai įsipareigojo laikytis LR įstatymų ir Vyriausybės nutarimų dėl alkoholio, tabako ir narkotinių medžiagų vartojimo prevencijos programų nuostatų ir prekybos alkoholiu bei tabako gaminiais reikalavimų.

Meras V.Pozingis, pakvietęs verslininkus pasirašyti Garbės susitarimą, akcentavo, kad tik blaivus, pilietiškas ir atsakingas, išlaikęs patriotinius jausmus jaunas žmogus yra visos mūsų tautos išlikimo pamatas.

Priminta, kad daugėja nelaimių, kurių metu žūsta jauni žmonės. Dažniausia priežastis yra alkoholio, kvaišalų naudojimas.

GARBES SUSITARIMAS 2V.Pozingis apgailestavo, kad į Garbės susitarimo pasirašymo ceremoniją atėjo tik keli verslininkai. Susitarimą tądien pasirašė UAB „Šilutės prekyba“ pirmininko pavaduotoja Natalija Galičinienė, „Šilutės turgavietės“ direktorius Alfonsas Vanagas ir „Halės“ direktorius Rimas Jaruškevičius. Dar tiek pat į susitikimą atėjusių verslininkų susitarimo nepasirašė, nes tokiomis prekėmis neprekiauja.

Diskusijų metu verslininkas R.Jaruškevičius abejojo tokių dokumentų pasirašymo prasme. Jis prašė rajono merą V.Pozingį reikalauti policijos pareigūnų atkaklesnio darbo, stebėjosi, kad bene visi šilutiškiai žino centrinėje Lietuvininkų gatvėje ir Tilžės gatvėje esančias nelegalias alkoholio ir kontrabandinių cigarečių platinimo vietas, tačiau dešimtmečius veikiantys „taškai“ dirba kaip dirbę – policija jų neaptinka.

V.Pozingis pasižadėjo tokius priekaištus policijos pareigūnams išdėstyti jau tą pačią dieną Šilutės rajono komisariato vadovų ataskaitiniame susirinkime.

Meras tikisi, kad daugiau verslininkų palaikys iniciatyvą pasirašyti Garbės susitarimą. Todėl sausio 24 d. 14 val. vėl kviečia į Savivaldybės mažąją salę verslininkus, prekiaujančius alkoholiu ir tabako gaminiais.

Susitarimo tekstas

Šilutės rajono savivaldybėje, kaip ir visoje Lietuvoje, vis daugėja žiaurių nusikaltimų, įvairių nelaimių, kurių aukomis, o kai kada ir aktyviais dalyviais tampa jauni žmonės, netgi vaikai ir paaugliai. Labai dažna netinkamo elgesio, nusikalstamumo,  visuomenės normų pažeidimų priežastis – alkoholio, narkotinių medžiagų, kvaišalų vartojimas.

Esame labai susirūpinę dėl vaikų ateities, jaunų žmonių likimų, pamatinių visuomenės vertybių išsaugojimo, suaugusiųjų abejingumo, vis didėjančios socialinės atskirties. Visų mūsų kasdienės veiklos prioritetu turėtų tapti rūpinimasis mūsų ateitimi – vaikais ir jaunimu.

Siekdami kilnių tikslų – skatinti sveiką, blaivų, turiningą jaunų žmonių gyvenimo būdą, atsižvelgdami į nerimą keliančią šiandieninę kriminogeninę situaciją, pasirašome šį Garbės susitarimą ir įsipareigojame savo kasdienėje veikloje garbingai laikytis Lietuvos Respublikos įstatymų, Vyriausybės nutarimų dėl alkoholio, tabako ir narkotinių medžiagų vartojimo prevencijos programų nuostatų, prekybos alkoholiniais gėrimais, tabako gaminiais reikalavimų, kitų įstatyminių nuorodų, nes tik blaivus, pilietiškas ir atsakingas, išlaikęs patriotinius jausmus, besiugdantis tvirtus žmogiškosios prigimties pagrindus jaunas žmogus yra visos mūsų tautos išlikimo pamatas.

Dirbkime ir veikime visi išvien vardan šių kilnių tikslų