Valdžia Katyčiuose ir Žemaičių Naumiestyje maudėsi seniūnų pagyrose

VALDZIA KATYCIUOSE NAUMIESTYJE 3„Šauni, protinga, išmintinga, dosni ir išsprendžianti visas seniūnijų problemas valdžia…“, – tokiomis pagyromis savivaldybės vadovus apipylė Katyčių ir Žemaičių Naumiesčio seniūnai, kai meras Vytautas Laurinaitis su komanda atvažiavo pristatyti praėjusių metų veiklos ataskaitos.

Bet valdžios atskaitiniuose susirinkimuose abiejose seniūnijose atsirado ir drąsesnių žmonių, kurie baksnojo į gyventojus erzinančias vandens ūkio, atliekų tvarkymo, smulkaus chuliganizmo problemas.

Vardijo nuveiktus darbus, planus ir problemas

Abiejose seniūnijose niekas nesiginčijo dėl valdžios gerų darbų, apie kuriuos kalbėjo meras V.Laurinaitis: per 1,5 metų panaikinta 3,5 milijono eurų Savivaldybės skola įvairioms įmonėms, be skolų 2015 metus pabaigė visos savivaldybės įstaigos ir įmonės, judinama Sporto ir pramogų komplekso statyba, estakados ant Rusnės kelio projektavimas, rudenį prasidės Šilutės kultūros ir pramogų centro rekonstrukcija ir t.t.

Be to, kas gali nesidžiaugti Šilutės miesto, Rusnės, Švėkšnos ir Žemaičių Naumiesčio tikslinių vietovių infrastruktūros gerinimo planais ir investicijomis?

Meras kalbėjo apie siekį pateikti kuo daugiau projektų dabartinio ES finansavimo laikotarpio fondams, apie naujų vaikų darželių grupiųkūrimą, apie švietimo finansavimo problemas.

Katyčiuose daug darbo socialiniams darbuotojams

Katyčių seniūnas Jonas Lukošaitis džiaugėsi, kad seniūnijos išduotos pažymos liudija, jog seniūnijos gyventojų skaičius didėja: gyvenamąją vietą Katyčių seniūnijoje naujai deklaravo 49 asmenys, o 14 asmenų deklaravo išvykimą iš Lietuvos ilgesniam nei 6 mėnesių laikotarpiui.

Pasak J.Lukošaičio, didelė problema – girtavimas. Per 2015 metus dėl socialinių įgūdžių stokos ir piktnaudžiavimo alkoholiu Katyčių seniūnijoje į socialinės rizikos šeimų apskaitą įtrauktos 5 naujos šeimos. Socialinių įgūdžių ugdymo ir palaikymo paslaugos teiktos 20-čiai socialinės rizikos šeimų, kuriose auga 44 nepilnamečiai vaikai. Tik viena šeima išbraukta iš socialinės rizikos šeimų apskaitos, ir tai tik todėl, kad išvyko gyventi į kitą savivaldybę.

Konfliktinėse šeimose per mėnesį tenka apsilankyti iki 8 kartų. Į minėtas šeimas tenka kviestis policijos pareigūnus, seniūnaičius, medicinos darbuotoją. VALDZIA KATYCIUOSE NAUMIESTYJE

Savivaldybės direktoriaus įsakymu, penkių šeimų socialinėmis išmokomis disponavo socialinė darbuotoja. Ji su tomis šeimomis dirba individualiai, kartu planuoja būtiniausias išlaidas.

2015 metais Katyčių miestelyje iš ES lėšų buvo įgyvendinamas projektas „Nuotekų tvarkymo infrastruktūros plėtra“. Seniūnas įsitikinęs, kad Katyčių gyventojai šiemet jungs savo namų nuotekų sistemas prie naujųjų tinklų ir žada seniūnijos darbuotojų pagalbą.  

Katyčiai – be saugios kaimynystės

Šilutės policijos komisariato Prevencijos skyriaus viršininkas Audrius Lukošius sakė, kad Katyčiai yra palyginti saugi seniūnija, tačiau ir joje per metus įvyksta po porą dešimčių vagysčių, būna smurto artimoje aplinkoje atvejų ir melagingų iškvietimų.

Policijos pareigūnas stebėjosi, kad iš Katyčių gauti tik 5 pranešimai dėl naminės degtinės prekybos ir gamybos, prekybos kontrabandinėmis cigaretėmis. A.Lukošiaus nuomone, nusikalstamų veikų, chuliganizmo atvejų bei vagysčių būtų mažiau, jeigu katytiškiai jungtųsi į saugios kaimynystės ar policijos rėmėjų grupes. Dabar Katyčiuose tokių grupių nėra.

Prasti keliai ir senų padangų problema

Bene daugiausia priekaištų seniūnijai ir savivaldybės vandens įmonės direktoriui Alfredui Markvaldui teko dėl prastų kelių, nes naujas kanalizacijos ir vandentiekio trasas klojantys „Šilutės vandenys“ ne visada tinkamai sutvarko išardytus kelius.

Tvarkyti žvyrkelius seniūnas pažadėjo tuomet, kai pradžius gruntas. O A.Markvaldas rajono valdžios akivaizdoje turėjo pasižadėti, kad visus Katyčių seniūnijos kelius, kurie buvo pažeisti klojant nuotekų vamzdynus, įmonė sutvarkys ne blogiau nei buvo iki projekto pradžios.

Katytiškiai klausė, kada Savivaldybė organizuos panaudotų padangų surinkimą. Savivaldybės Viešųjų paslaugų skyriaus vedėjas Remigijus Rimkus nepažadėjo, kad tokia akcija bus įgyvendinama. Jis patarė žmonėms senas padangas vežti į atliekų surinkimo aikštelę Rumšuose. Be to, jis priminė, kad ir automobilių servisai, keičiantys senas padangas naujomis, privalo pasilikti eksploatuoti nebetinkamas padangas ir pasirūpinti jų utilizavimu.

Žemaičių Naumiestis tampa patrauklia gyvenviete

Žemaičių Naumiesčio seniūnas Jonas Budreckas Savivaldybės vadovams pasigyrė, kad nors Lietuvoje ir rajone didžiausia problema – emigracija, tačiau Žemaičių Naumiesčio seniūnijoje per 2015 metus gyventojų skaičius nesumažėjo. Todėl seniūnas daro išvadą, kad žmonės pripažįsta, jog čia gyventi yra patrauklu. Jis dėkojo žmonėms ir įmonėms, kurie puošia savo aplinką, tvarkosi taip, kad miestelis būtų kuo gražesnis.

Seniūnas ragino žmones dėkoti valdžiai už tvarkomus šaligatvius, nuotekų trasas ir t.t., o dar labiau – už būsimas tikslinės teritorijos investicijas.
Seniūnas džiaugėsi Kelių fondo lėšomis – šiemet tikimasi gauti 86,331 tūkst. Eur. Ypač J.Budreckas dėkingas UAB „Įtampa“ įmonei, kuri už palyginti nedidelę sumą – 12,270 tūkst. Eur – sutvarkė apšvietimą Degučių ir Venckų kaimuose, Žemaičų Naumiesčio Sodų g. ir Žaliojo kalno svarbiausiose vietose. Asfaltbetonio ir grindinio dangoms remontuoti panaudota 5,8 tūkst. Eur, greideriavimui išleista 9 tūkst. Eur, dar 30 tūkst. Eur išleista Žemaičių Naumiesčio seniūnijos kelių paprastajam remontui. Žvyravimui panaudota 29,261 tūkst Eur.

Naumiestiškiai bijo potvynio

Žemaičių Naumiesčio gyventojai tikino, kad dalis jų miega neramiai, nes baiminasi tvenkinio vandens potvynio. Jų nuomone, Žemaičių Naumiesčio tvenkinio užtvankos betonas yra tokio pat laikmečio ir kokybės kaip ir neseniai avariją patyrusio Degučių tvenkinio.

Savivaldybės Viešųjų paslaugų skyriaus vedėjas R.Rimkus ramino, kad po Degučių tvenkinio avarijos visuose rajono tvenkiniuose yra atliktos ekspertizės, todėl, jo nuomone, Žemaičių Naumiesčio gyventojai gali būti ramūs, nes šio tvenkinio įrenginių eksploatacijos laikas nepasibaigęs.

Buvo priekaištaujančiųjų ir policijos atstovui, kad pareigūnai per mažai skiria dėmesio jaunimui, mėgstančiam susiburti aikštėje prie kultūros namų ir šalia Žaliakalnio. Žmonės mano, kad policija turėtų sutramdyti triukšmaujančius, viešai alkoholį vartojančius ir aplinką teršiančius jaunuolius.

Policijos atstovas A.Lukošius ragino informuoti apie taip siautėjančius jaunuolius Bendruoju pagalbos telefonu ir žadėjo, kad jei tik bus laisvų ekipažų, tokios vietos bus aplankytos. Jis taip pat priminė, kad policijos pajėgos nėra beribės, kad pareigūnų skaičius nuolat mažinamas, todėl ragino aktyvius gyventojus jungtis į saugios kaimynystės ir policijos rėmėjų gretas.