Valdžia mokosi iš turkų, atremia „išpuolius“ ir nieko nebijo

VALDZIAŠilutės r. savivaldybės vadovų spaudos konferencijoje, kuri rengiama kiekvieno mėnesio pabaigoje, vadovai nerodė jokio nerimo dėl akivaizdžios valdančiųjų takoskyros, parodytos nepavykusių savivaldybės vicemero rinkimų metu, ir dėl to galimų valdančiosios daugumos permainų.

Lig šiol dažniausiai į spaudos konferenciją ateidavo tik meras Vytautas Laurinaitis ir Socialdemokratų partijos Šilutės skyriaus pirmininkas, Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis. Dabar į susitikimą su rajono žiniasklaida buvo pakviestas ir trečiasis valdančiosios koalicijos ramstis – Valstiečių ir žaliųjų sąjungos Šilutės skyriaus pirmininkas, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis.

Akivaizdu, kad aukščiausiajai rajono valdžiai norisi pademonstruoti, jog valdančiosios koalicijos partijų lyderiai – lygiaverčiai ir vieningi.
Kas dabar drįstų paneigti, jog V.Pozingio įtaka valdančiosios koalicijos lyderių kompanijoje užaugo sulig su neįtikėtina valstiečių – žaliųjų pergale naujajame Parlamente?

Sužavėjo Alanijos rūpestis neįgaliaisiais

V.Pozingis žurnalistams papasakojo apie Šilutės rajono savivaldybės delegacijos kelionę pas partnerius Turkijoje – Alanijos savivaldybėje. Vizito metu domėtasi neįgaliųjų integracijos procesais.

V.Pozingis sakė pastebėjęs, kad Alanijos viešasis transportas daug geriau pritaikytas neįgaliesiems. Visi miesto autobusai ir netgi taksi turi duris, pritaikytas žmonėms, sėdintiems vežimėliuose.

Be to, pasak V.Pozingio, sektinas Alanijos pavyzdys – neįgaliųjų pavėžėjimo paslaugos. Ten neįgalieji gali pasinaudoti savivaldybės specialiuoju transportu bet kuriuo paros metu. Pakanka paskambinti telefonu, ir specialus transportas juos nugabens į namus iš bet kurios Alanijos vietos.

Turizmo renginys – reklama mūsų kraštui

Savivaldybės admistracijos direktorius S.Šeputis pasidžiaugė Ūkio ministerijos, bendradarbiaujančios su Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacija, neseniai Šilutėje organizuotais mokymais Lietuvos turizmo specialistams. Gvildenta tema, kaip pasiruošti 2017-iesiems – Darniojo turizmo skatinimo metams.

S.Šepučio nuomone, vien tai, kad mokymų vieta pasirinkta Šilutė, rodo, jog mes jau turime pripažinimą turizmo verslo srityje. Savivaldybei mokymai nieko nekainavo, tačiau gauta didžiulė reklama.

Meras jaučiasi teisus

Žiniasklaidininkus domino mero V.Laurinaičio konfliktas su Savivaldybės Etikos komisijos pirmininku Jonu Jatautu. V.Laurinaitis teigė, jog nesijaučia pasikarščiavęs, kad atsisakė teikti paaiškinimus dėl kelionės į Pagėgių savivaldybę rinkimų kampanijos metu.

Anksčiau meras yra sakęs, kad tada, kai jį Pagėgiuose, tuometinio Seimo pirmininko pavaduotojo Kęsto Komskio sodyboje, nufilmavo LNK laida „KK2“, jis buvo atvykęs į Pagėgių savivaldybę tarpininkauti Klaipėdos regiono bitininkų asociacijos reikalais ir tuo pačiu aplankė K.Komskį.

Antradienio spaudos konferencijoje V.Laurinaitis sakė, kad J.Jatauto suformuluoti klausimai apie tą kelionę yra bereikšmiai, žeminantys merą ir jam suteiktus rajono vadovo įgaliojimus, todėl jis neketina į tuos klausimus atsakyti.

Beje, visi Etikos komisijos nariai neprieštaravo, kad tie klausimai būtų pateikti merui.

V.Laurinaitis sakė manantis, jog reikėtų pagarsinti tuos J.Jatauto klausimus ir atlikti žmonių apklausą, kaip jie vertintini.

Pateikiame tuos klausimus apie mero rūpestį Klaipėdos bitininkais skaitytojams, kad kiekvienas galėtų nuspręsti, ar jie tikrai yra žeminantys.
Etikos komisija merui pateikė klausimus:

1. Kodėl nepavedėte šio reikalo aparato darbuotojams?
2. Kodėl nepasinaudojote šiuolaikinėmis technologijomis, taupančiomis laiką ir išteklius?
3. Koks konkrečiai asmuo ar institucija kreipėsi į Jus su prašymu tarpininkauti?
4. Kokia šio renginio programa ir dalyviai, kad Jūs privalėjote vykti darbo laiku ir naudoti tarnybinį transportą?
5. Kokio turinio ir apimties tarnybinė komandiruotė buvo įforminta, kas ją išdavė? (Tarybos reglamentas, 71 str.)
6. Kokiu pagrindu Jūs atstovavote regiono bitininkams kitame regione? (Tarybos reglamentas, 65.2 str.)
Štai į tokius Etikos komisijos klausimus meras griežtai atsisakė atsakyti.

J.Jatautas mano, kad V.Laurinaitis dar pakeis savo nuomonę ir emocijoms nurimus teiksis atsakyti į oficialų paklausimą. Vienokiu ar kitokiu atveju Etikos komisija gruodžio mėnesio susirinkime svarstys, kaip reaguoti į mero veiksmus.

Socialdemokratai siūlys kitą vicemerą

Spaudos konferencijoje dalyvavusiems valdžios lyderiams nelabai patiko žurnalistų klausimai apie galimą valdančiosios koalicijos sutarties pažeidimą. Juk Socialdemokratų skyriaus tarybos parinktas pretendentas į vicemerus Arūnas Pupšys patyrė fiasko – jo nepalaikė ne tik opozicija, bet ir dauguma valdančiosios koalicijos partnerių. Tai galima vertinti ir kaip valdančiosios koalicijos susitarimų nesilaikymą.

Socialdemokratų skyriaus pirmininkas S.Šeputis nemano, kad tokį koalicijos partnerių akibrokštą galima vertinti kaip išdavystę. „Tenka pripažinti, jog koalicijos partneriams neįtiko mūsų parinktas kandidatas. Balsavimas buvo slaptas, koalicijos politikai tiesiog parodė savo nuomonę“, – komentavo jis.

Pasak S.Šepučio, dabar Socialdemokratų skyriaus taryba parinks kitą kandidatą. Būtent ši sąlyga, kad socialdemokratai parenka mero pavaduotojo kandidatūrą, ir yra įtvirtinta koalicijos sutartyje.