Valdžiai – opozicijos kandžios pastabos ir liaupsės

ataskaitos ambrozaitisSavivaldybės administracijos direktorius Raimundas Ambrozaitis ir rajono merė Daiva Žebelienė rajono Tarybai pateikė 2012 m. Savivaldybės administracijos ir Tarybos veiklos ataskaitas.

Tikriausiai nesitikėta, kad opozicijos politikai joms turės ne tik kandžių priekaištų, bet ir girs, kad jos išsamios ir gerai paruoštos.

Pagyrimai direktoriui – ir iš „darbiečių“ lyderio

Liberalsąjūdietis R.Ambrozaitis administracijos direktoriumi tapo praėjusių metų birželį, pakeitęs „darbietę“ Idą Vasiljevienę, o ataskaitą jam teko pateikti už visus 2012 metus.

Savo veiklos ir Savivaldybės administracijos veiklos ataskaitose R.Ambrozaitis nemažą dėmesį skyrė Savivaldybės skoloms ir jų dydžio dinamikai. Jis informavo, kad per praėjusius metus Savivaldybės skola kreditoriams ūgtelėjo daugiau kaip 3,5 mln. litų ir 2012 metų pabaigoje siekė 52 mln. Lt.

R.Ambrozaitis pasidžiaugė, kad antrąjį praėjusių metų pusmetį pavyko suvaldyti kreditorinių įsipareigojimų augimą, o šiemet vasarį pradėtas skolų mažinimas. Nustatyta tvarka, kaip gautos neplanuotos Savivaldybės pajamos skirstomos skoloms verslo įmonėms ir bankams grąžinti.

Kalbėdamas apie Savivaldybės įmonių, įstaigų darbą, R.Ambrozaitis sakė, kad reikėtų daugiau šeimininkiškumo ir racionalumo naudojant turimus resursus. Vertėtų labiau taupyti šilumos bei elektros energiją.

Komentuodamas socialinę aplinką, direktorius nuogąstavo, kad mažėjant gyventojų skaičiui rajone auga socialinės rizikos šeimų skaičius. 2013 metų pradžioje rajone buvo registruotos 247 socialinės rizikos šeimos – jose auga 550 vaikų.

Pasak R.Ambrozaičio, socialiniai darbuotojai pastebi, kad socialinės rizikos šeimų skaičių didina dažniausiai tie žmonės, kurie patys užaugo tokiose šeimose.

R.Ambrozaičio pateiktą ataskaitą gyrė „darbietis“ Juozas Sauspreškis, sakydamas, kad ji parengta išsamiai ir aiškiai.

Pasižiaugė, kad ataskaita yra pateikta Savivaldybės svetainėje ir su ja gali susipažinti kiekvienas rajono gyventojas.

Darbo frakcijos pirmininkas Saulius Stankevičius R.Ambrozaitį pavadino geriausiu iš visų kada nors buvusių Savivaldybės administracijos vadovų. Jis sakė, kad R.Ambrozaičio žodžiu visuomet galima pasitikėti, jis yra kompetentingas ir padorus žmogus. Juokais ar ne, tačiau S.Stankevičius R.Ambrozaičiui pasiūlė karjerą savo vadovaujamoje partijoje.

Baigdamas savo liaupses politikos oponentui, S.Stankevičius pridūrė, kad jo pagyros nereiškia, jog R.Ambrozaičiui negali būti paskelbta interpeliacija.

O valstiečių ir žaliųjų lyderis V.Pozingis Savivaldybės administracijos direktorių ragino prisipažinti melavus. Jis priminė R.Ambrozaičiui situaciją, kai buvo sprendžiamas klausimas dėl priedo skyrimo administracijos direktoriui.

Tuomet, pasak V.Pozingio, R.Ambrozaitis tvirtino, kad lėšų Savivaldybės administracijos darbuotojų atlyginimams užteks. O pagal pateiktus ataskaitos duomenis matyti, kad Savivaldybės administracijos darbuotojai buvo priversti eiti 10 dienų nemokamų atostogų.

Už Savivaldybės administracijos ir jos direktoriaus veiklos ataskaitą balsavo 20 Tarybos narių. V.Pozingis balsavo „prieš“, o Stasė Skutulienė, „tvarkiečiai“ Vaidas Pavilonis, Gintaras Bružas ir „darbietis“ Algimantas Čeponis nebalsavo.

ataskaitos zebelieneVienas taupys, o kitas kurs gerovę

Ir rajono merės D.Žebelienės ataskaita publikuojama Savivaldybės interneto svetainėje. Trumpai ją pristatydama politikams, D.Žebelienė minėjo, kad ir 21 rajono politikas turi pateikęs asmenines Tarybos nario veiklos ataskaitas.

Ataskaitų nepateikė rajono politikai Gintaras Bružas, Darius Sosčeka, Saulius Stankevičius, Arvydas Jakas ir Virgilijus Pozingis.
Politikas S.Stankevičius pasidžiaugė įstaigų ir įmonių pasiekimais, pabrėžė, kad rajono Taryba jau veikia vadovaudamasi atnaujintu Reglamentu. Nemažai jis kalbėjo apie būsimą daugiabučių namų renovaciją, vaikų žaidimų aikštelių atnaujinimą, sporto aikščių statybas ir kitus būsimus darbus, pagerinsiančius gyvenamąją aplinką.

Rajono merės ataskaitą, kaip ir Savivaldybės administracijos direktoriaus pranešimą, pirmasis suskubo pagirti opozicijos politikas „darbietis“ J.Sauspreškis. Jis įvertino, kad ataskaita parengta gerai ir net gali būti pavyzdžiu kitiems merams.

Buvęs rajono meras V.Pozingis D.Žebelienės ataskaitą pagyrė gana sarkastiškai, pabrėždamas, jog joje minimi svariausi rajono Tarybos darbai yra tie, kurie įgyvendinti iki birželio, t.y. iki valdančiosios koalicijos pasikeitimo.

Kritikuodamas merės ataskaitą, V.Pozingis kalbėjo, kadD.Žebelienė pateikė per daug informacijos apie būsimus darbus. Jis įžvelgė administracijos direktoriaus ir rajono merės ataskaitų nesuderinamumą: vienas kalba apie tai, kad teks taupyti ir atidavinėti skolas, kitas – apie planuojamus būsimos gerovės darbus.

Merės pateiktai ataskaitai nepritarė buvęs jos partietis „tvarkietis“ V.Pavilonis. Jis apgailestavo, kad rajono Tarybos veiklos ir rajono merės ataskaitos nėra atskirtos. Rajono nelaime jis pavadino merų kaitą vienos Tarybos kadencijos metu.

S.Skutulienė, vertindama rajono merės D.Žebelienės veiklą, sakė pasigendanti merės nuomonės apie svarbiausias rajono problemas: finansinę, ekonominę, ekologinę situaciją.

S.Stankevičius teigė galintis pasakyti nemažai gerų žodžių apie merės veiklą, o blogus žodžius pasiliekantis sau. Vis dėlto jis neiškentė be nemandagių epitetų: pavadino D.Žebelienę „dar laisva mergele“ (reikėtų suprasti – nesančia jokioje partijoje) ir taip pat kaip direktorių R.Ambrozaitį pakvietė politinę veiklą tęsti Darbo partijoje.

Rajono Tarybos ir mero veiklos ataskaita buvo patvirtinta susilaikius tik dviem rajono politikams – „tvarkiečiams“ V.Paviloniui ir G.Bružui. Nė vienas posėdyje dalyvavęs politikas nebalsavo „prieš“.