Valdžios stiprybė – išdavystėse

INTERPIALIACIJANeeiliniame savivaldybės Tarybos posėdyje iš pareigų atstatydintas vicemeras, Laisvės sąjungos (liberalų) politikas Algirdas Gečas.

Tai valdantiesiems pavyko padaryti, nes kažkas iš opozicijos pakartojo Šilutės politikų itin pamėgtą metodą – išdavystę.

Viltis – iki paskutinės minutės

Mero pavaduotojo A.Gečo atstatydinimas – tai bausmė jam už tai, jog jis kartu su Liberalų frakcijos nariais, „Šilutės krašto“, Darbo partijos politikais bei nepriklausomais Tarybos nariais Vladu Kainovaičiu ir Daiva Žebeliene užsimojo iš pareigų atstatydinti Savivaldybės  administracijos direktorių, socialdemokratą Sigitą Šeputį, jo pavaduotoją, „tvarkietę“ Inesą Murauskienę bei vicemerą, socialdemokratą Algirdą Balčytį.

Pastariesiems atstatydinimo procedūra suplanuota neeiliniame Tarybos posėdyje ketvirtadienį. Tačiau greičiausiai jiems interpeliacija jau nebeįvyks, nes opozicijos vienybę sugriovė išdavystė.INTERPIALIACIJA 1

A.Gečas iki pat neeilinio posėdžio turėjo jaustis tvirtai, nes savivaldybės Taryboje oopozicijos nariai buvo pažadėję tvirtą palaikymą. Opozicija savivaldybės Taryboje turėjo 14 politikų grupę, o valdančiojoje koalicijoje su meru V.Laurinaičiu buvo tik 13 narių. Atrodė, kad interpeliacija A.Gečui negalėjo įvykti.

Tokias viltis opozicija turėjo iki paskutinės minutės, kol nebuvo suskaičiuoti balsavimo biuleteniai. Paskelbus balsavimo rezultatus, dauguma jų buvo šokiruoti – vėl išdavystė: 15 politikų balsavo už A.Gečo atstatydinimą.

„Šilutės kraštas“ balsavo kitaip

Balsavimo komisijos pirmininkas Saulius Vytuvis paskelbė, kad balsadėžėje rasta tik 16 biuletenių: iš jų 15 – už tai, jog A.Gečas būtų atstatydintas iš pareigų, 1 biuletenis sugadintas.

Nors balsavimas buvoslaptas, tačiau visai buvo nesunku susigaudyti, kas tie trys balsuotojai, parėmę valdančiosios koalicijos iniciatyvą atstatydinti vicemerą A.Gečą.

Opozicijos politikai kelias minutes prieš posėdį buvo sutarę, kad jie balsavimo biuletenių nemes į balsadėžę. Tačiau tokį susitarimą pažeidė tik trys „Šilutės krašto“ politikai – Šarūnas Laužikas, Birutė Kleinaitė ir Vincenta Bubilienė. Taigi 13 valdančiosios koalicijos politikų ir trijų politikų, išdavusių išankstinius susitarimus, balsai nulėmė, kad A.Gečui buvo įteiktos atsisveikinimo su pareigomis gėlės.

Beje, netruko nė pusvalandžio, ir tų pačių politikų balsais antrą kartą per šią kadenciją mero pavaduotoju išrinktas „žaliasis valstietis“ Virgilijus Pozingis.

Kaip jautiesi?

Iškart po posėdžio koridoriuje išduoti buvę opozicijos draugai Š.Laužiko paklausė: „Kaip jautiesi?“ Š.Laužikas atsakė: „Normaliai“.

Liberalsąjūdietis Edvardas Vitkauskas pro šalį einančiam Š.Laužikui priekaištavo, kodėl jis iki paskutinės minutės slėpė, jog jis ir jo frakcija pakeitė nuomonę, kodėl prireikė slaptos išdavystės? Juk buvo galima civilizuotai, aiškiai pasakyti apie apsisprendimą neremti A.Gečo. Š.Laužiko atsakymas buvo padrikas ir nerišlus.

V.Bubilienė „Šilutės naujienoms“ aiškino, kad balsavusi kitaip, nei buvo sutarta opozicijos pasitarimuose, dėl ankstesnių nuoskaudų, kurias sukėlė Liberalų sąjūdžio politikai. Ji paneigė prielaidas, kad „Šilutės krašto“ politikams už palankų valdžiai balsavimą buvo sumokėti pinigai.