Valdžios stiprybė – minimali: šiaip ne taip vicemeru tapo A.Bekeris

BEKERIS VICEMERAS_2Visa laimė, kad pretendentas į mero pavaduotojo postą, socialdemokratas Algis Bekeris nesusigundė žiniasklaidininkų raginimu pasikliauti kolegomis politikais ir vicemero rinkimuose nebalsuoti „Už save“. Jeigu A.Bekeris būtų pasikuklinęs ir sau balso neatidavęs, vicemero postą būtų matęs kaip savo ausis be veidrodžio.

Valdančioji koalicija – ant griūties slenksčio?

Šilutės r. savivaldybės tarybos valdančiojoje koalicijoje formaliai yra 17 politikų. Partija Tvarka ir teisingumas, socialdemokratai, valstiečiai – žalieji su VRK „Už žmonių valdžią“ politikais yra pasidaliję valdžios postus. Todėl mero pavaduotojo rinkimai turėtų būti sklandūs ir paprasti.

Tačiau savivaldybės Taryboje dedasi keisti dalykai. Po a.a. vicemero A.Balčyčio laidotuvių socialdemokratai tik iš antro karto ir minimalia persvara atgavo tai, kas jiems priklauso, – mero pavaduotojo postą.

Pirmąjį socialdemokratų pasiūlytą pretendentą – Arūną Pupšį – savivaldybės Tarybos nariai balsavimu tiesiog sutrypė: už jį balsavo tik 9 iš 25 politikų.

Vargu ar socialdemokratai būtų galėję parinkti dar geresnį pretendentą į vicemero postą nei buvusį frakcijos vadovą A.Bekerį. Tačiau ir jam slaptojo balsavimo rezultatas pasirodė pribloškiantis: „už“ balsavo 13 Tarybos narių, „prieš“ ir nebalsavo – 12.
BEKERIS VICEMERAS_1
Sprendžiant iš balsavimo rezultatų, autoritetingiausias socialdemokratas A.Bekeris neįtiko net 4 valdančiosios koalicijos politikams, nekalbant apie tai, kad jo kandidatūros tikriausiai nepalaikė ir 8 opozicijos politikai.

Naujai išrinktas socialdemokratų frakcijos pirmininkas Alfonsas Vanagas „Šilutės naujienoms“ sakė, kad yra gerokai nustebintas kai kurių koalicijos partnerių pozicija. Todėl, A.Vanago nuomone, kitiems metams prasidėjus valdančiosios koalicijos partijų skyrių pirmininkams vertėtų diskutuoti apie koalicijos narių įsipareigojimus.

A.Pupšys, kuriam teko didžiausias koalicijos partnerių nepasitikėjimo kartėlis, yra įsitikinęs, kad valdančioji koalicija priėjo griūties slenkstį. Jis sako, kad kai kurie koalicijos partneriai rodo akivaizdžią nepagarbą Socialdemokratų partijos Šilutės skyriaus tarybos sprendimams. Tai reiškia, kad koalicijos sutartis privalo būti peržiūrėta.

Opozicija nusivylusi

Tą pačią dieną (gruodžio 22-ąją), kai savivaldybės Tarybos posėdyje vyko vicemero rinkimai, turėjo būti svarstomas ir sprendimas nutraukti Šilutės pirminės sveikatos centro (PSPC) reorganizaciją ir neorijungti jo prie VšĮ Šilutės ligoninės.

Ta intencija opozicijos lyderė konservatorė Sandra Tamašauskienė A.Bekerio klausė, ar sprendžiant Šilutės PSPC likimą jis ketina atsižvelgti į tai, jog tokiam sprendimui nepritaria Sveikatos apsaugos ministerija, naujojo Seimo Sveikatos apsaugos komitetas ir jau yra įstatymas, kuris draus tokias reorganizacijas.

A.Bekeris teigė, kad jis yra už savivaldybės Tarybos suplanuotą Šilutės PSPC reorganizaciją, ir yra įsitikinęs, kad Šilutės PSPC prijungimas prie Šilutės ligoninės bus atliekamas teisėtai.

Politikas Algirdas Gečas norėjo sužinoti A.Bekerio nuomonę apie savivaldybės švietimo įstaigų tinklo pertvarkos rezultatus, naujojo Seimo valdžios iniciatyvas. Tačiau sulaukė tik patikinimo, jog švietimo įstaigų situacija A.Bekeriui yra žinoma, kad jis dalyvavo švietimo įstaigų bendruomenių tarybų darbe ir t.t.

Opozicijos politikai „Šilutės naujienoms“ kalbėjo, kad A.Bekeris tapti mero pavaduotoju apsisprendė neseniai ir tikriausiai dar nėra tinkamai pasirengęs tokioms pareigoms.

Palinkėjo lojalumo merui

Atlikus visas vicemero rinkimų procedūras, buvo paskelbta, kad A.Bekeris pareigas pradės eiti nuo 2017 metų sausio pirmųjų dienų.

Meras V.Laurinaitis, įteikdamas, puokštę gėlių tikriausiai nesugalvojo, ką svariau ar šmaikščiau palinkėti, tad linkėjo būti ypač lojaliam merui…

A.Bekeris, kaip jau buvo minėjęs „Šilutės naujienoms“, patvirtino, kad pradėjęs eiti mero pavaduotojo pareigas visiškai atsiribos nuo verslo – savo UAB „Įtampa“ – reikalų. Verslą perduos sūnui.