Valentino dienai artėjant: patarimai, kokias gėles rinktis, kad džiugintų kuo ilgiau

Antradienį, Vasario 14-ąją, švenčiama Valentino diena neatsiejama nuo įvairiausių dovanų. Viena jų ir bene populiariausia – gėlės.

pixabay.com nuotr.

Turi ir terapinę prasmę

Vesta Paukštelo, prekybos tinklo „Iki“ atstovė sako, kad parduotuvėse galima rasti platų įvairiausių skintų gėlių asortimentą: pradedant tradicinėmis tulpėmis, rožėmis, išrankesniems siūloma ir meilenių, eustomų, gvazdikėlių. O netrukus bus išvysti bus galima ir pavasarinių puokščių, kuriose dominuoja tulpės, hiacintai, frezijos.

„Lietuviai gėles vis dažniau perka ir kasdien. Mat jos turi ne tik dekoratyvinę, bet ir terapinę prasmę. O ypač artėjant pavasariui mūsų pirkėjai dažnai namus puošia tiek hiacintais, tiek tulpėmis. Pastarąsias dažnai renkasi ir mylimuosius sveikindami per Valentino dieną. Itin populiarios ir simbolinę reikšmę turinčios rožės, kurios yra dar ir klasikinis pasirinkimas, kuriuo niekada neprašausite pro šalį“, –  sako V. Paukštelo.

Kokios rūšies gėlės žydi ilgiausiai?

Kiek ilgai  žydės skirtingų rūšių gėlės – priklauso nuo daugelio veiksnių: gėlių šviežumo, jų priežiūros, mikroklimato.

„Vienuose namuose gėlės išsilaiko ilgai, kituose trumpiau. Kai kurios jų rūšys išsilaikyti gali savaitę, kitos – net kelias. Potencialiai ilgiausiai žydėti turėtų ilgakotės rožės. Dar vienas ne toks populiarus, tačiau tikrai ilgalaikis sprendimas – per Valentino dieną mylimajam ar mylimajai įteikti smulkiažiedžių gvazdikėlių. Šios rūšies gėlė nenuvysti gali ir kelias savaites. Tam, kad išsilaikytų kuo ilgiau, gvazdikėlius reikėtų laikyti kuo vėsiau, kiekvieną dieną karpyti kotelius ir merkti į šviežią vandenį“, –  pasakoja ji.

Rožių priežiūra taip pat labai paprasta. Tereikia kiekvieną dieną keisti vazos vandenį ir pakirpti jų kotus. Tuo tarpu populiariosios tulpės „geria“ itin daug vandens, todėl norint, kad žydėtų kuo ilgiau, reikia ne tik kasdien pakirpti jų kotus, bet ir keletą kartų per dieną, geriausia ryte ir vakare, keisti vandenį.

BNS inf.