Valstiečių ir žaliųjų pretendentas į merus – V.Pozingis

POZINGIOLietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Šilutės skyriaus pirmininkas Virgilijus Pozingis pagaliau pasiskelbė, kad jis, kaip ir dera skyriaus pirmininkui, pretenduos tapti rajono meru.

Spaudos konferencijoje V.Pozingis informavo, kad skyriuje neatsirado daugiau politikų, kurie norėjo konkuruoti dėl tokios karjeros. Jeigu būtų atsiradę, V.Pozingio teigimu, skyriuje būtų buvusi normali diskusija ir demokratiniu būdu būtų renkamas pretendentas.

V.Pozingis nemato jokių kliūčių į valdančiąją koaliciją pakviesti visas rajone veikiančias partijas. Jis sakė, kad valstiečiai ir žalieji per kelias kadencijas Savivaldybės Tarybos valdančiojoje koalicijoje jau yra buvę su visomis partijomis.
V.Pozingis sakė, kad Valstiečių ir žaliųjų sąjungos Šilutės skyriuje yra 294 nariai, rinkimų į Savivaldybės Tarybą sąraše bus apie 50 pretendentų.

Į spaudos konferenciją V.Pozingį atlydėjo politikai, kurie yra buvę Darbo partijos nariai – Georgijus Čvanovas, Povilas Tunaitis ir Lijana Jagintavičienė. Žiniasklaidininkams natūraliai kilo klausimas, ar Valstiečių ir žaliųjų sąjunga susirenka iš Darbo partijos išsivaikščiojusius politikus ir taip retina tikrų valstietiškų pažiūrų politikus. Buvo ir klausimas, kokia katė perbėgo skersai kelią tarp V.Pozingio ir valstietiškosios partijos mohikanės Genovaitės Kimbrienės, kad jos nėra net spaudos konferencijoje.

V.Pozingis tuoj pat nuramino sąmokslo teorijų kūrėjus ir patikino, kad su G.Kimbriene jo santykiai – puikūs ir kad ji tarp pretendentų į Savivaldybės Tarybos narius bus įrašyta antruoju numeriu, iškart po pretendento į rajono merus. O šiuo metu G.Kimbrienė gydoma Klaipėdoje.

Kalbėdamas apie buvusius Darbo partijos narius, dabar tapusius Valstiečiais – žaliaisiais, V.Pozingis pirmiausia pažymėjo, kad G.Čvanovas partijos nariu tapo daugiau nei prieš 5 metus ir jau seniai yra savas. Ir kitiems žmonėms, kurie yra aktyvūs, turi idėjų ir sutinka su partijos programa, Valstiečių ir žaliųjų partija atvira.

V.Pozingis sakė, kad valstiečiai ir žalieji į savivaldos rinkimus eina su tuo pačiu sąjungos šūkiu – „Už žmogų ir žemę“. Prieš atominės elektrinės statybą, prieš skalūninių dujų gavybą valstiečiai – žalieji ir toliau kovos, rūpinsis, kad mūsų krašto žmonės gyventų sveikoje ir patogioje aplinkoje. Sieks, kad savivaldybėje būtų plėtojama tikra savivalda, o jauni žmonės atrastų motyvaciją likti gyventi ir darbuotis savo gimtinėje.

Artėjančią link pabaigos Savivaldybės Tarybos kadenciją V.Pozingis pavadino istorine, tačiau tokia istorija turėtų niekada nepasikartoti. Per vieną kadenciją surengti keturi valdžios perversmai nedavė nieko gero, o įvairiose srityse pirmavusios mūsų savivaldybės reitingai per ketverius metus gerokai nusmuko.