Valstybė remia Šilutės KPC projektus

 

silutes kulturos_centras_projektai_verdeneLR kultūros ministras pasirašė įsakymą, kuriuo patvirtino Regioninės kultūros tarybos sprendimą dėl projektų, įtrauktų į „Tolygios kultūrinės raidos projektų regionuose“, sąrašą. Jame pasakyta, kuriems pateiktiems projektams, kokią skirti valstybės paramą. Tarp gavusių finansavimą yra ir du Šilutės kultūros ir pramogų centro (KPC) parengti projektai.

Pirmasis – šilutiškiams neblogai žinomas vasaros muzikos festivalis „Muzikinė verdenė“. Šilutės miestui 2011 metais tapus Lietuvos kultūros sostine, Šilutės KPC darbuotojai pasiūlė vasarą surengti muzikinį festivalį „Muzikinė verdenė“. Šio projekto partneriu sutiko būti Šilutės evangelikų – liuteronų bažnyčia, kurios vasaros vėsioje erdvėje ir vyko klasikinės muzikos koncertai. Maloniai miestiečių sutiktą festivalį buvo nutarta tęsti ir ateityje – šiemet jis vyks jau devintą kartą. Valstybės 5420 eurų parama suteiks didesnes jo rengimo galimybes. O pirmasis šių metų „Muzikinės verdenės“ koncertas jau įvyko birželio 5 d.

Antrasis Šilutės KPC parengtas ir valstybės finansinės paramos sulaukęs projektas – „Trumpametražių filmų ir filmuotų siužetų konkursas „Išnykusio pasaulio pėdsakais“. Jam skirta 3500 eurų. Šiuo projektu moksleiviai kviečiami kurti trumpus filmukus, jiems patars profesionalūs filmų kūrėjai, projekto partneriai iš Vilniaus kino klasterio, kurie surengs kelių dienų seminarą. Projektu siekiama skatinti moksleivius domėtis krašto praeitimi, todėl tema skirta šiemet minimiems vietovardžių metams. Šiuo projektu siekiama atkreipti dėmesį į viešoje erdvėje jau nebegirdimiems ir išnykusiems, o ypač Mažosios Lietuvos etnografinio regiono, vietovardžiams prisiminti bei tokiu būdu juos įamžinti. Moksleivius konsultuos Šilutės kraštotyros draugijos nariai.