Valstybės atkūrimo dieną Rusnė iškėlė trispalves bures

rusne vasario 16 laivasAntradienį šventėme didžiąją Lietuvos šventę – mūsų dvasinės stiprybės dieną, jungiančią dabartį su praeitimi, primenančią visas Lietuvos laisvės kovas, skelbiančią valstybės nepriklausomybę ir jos pasiekimus.

Lietuvos valstybės gimtadienį Šilutės rajono bendruomenės minėjo smagiai, jautriai ir įspūdingai.

Vasario 16-ąją daugelis rusniškių atsiliepė į bendruomenės aktyvo raginimą papuošti upės krantą trispalvėmis. Vidurdienį Peterso tilto papėdėje, rusniškių pamėgtoje minėjimų vietoje supleveno mažos ir didelės vėliavos.  Efektingiausiai buvo išpuošta ant pjedestalo užkelta venterinė valtis.

Rusnės seniūnė Dalia Drobnienė pasidžiaugė, kad rusniškiai vis kitaip sutinka Valstybės atkūrimo RUSNEE 1šventę, o į minėjimą susirenka vis daugiau žmonių. Ji dėkojo Šilutės laivininkams Simui Knapkiui ir Raimondui Plikšniui, kurie valtį, stovinčią ant Peterso tilto liekanų, perdarė į mažąjį kurėną, sumontavo stiebą ir vairą. Ant laivo stiebo plazdėjo trispalvės spalvų burės, o šalia stovintis galingas medis buvo papuoštas vėliavėlių girliandomis.

Lietuvos valstybės vėliavą pakelti buvo pakviestas dainininkas Valdas Lacko, kuris šiemet Rusnės vardą garsina Eurovizijos dainų konkurse.

Šią vėliavą Rusnės seniūnijos žmonės brangina ir naudoja tik iškilmingiausiomis progomis, nes ji yra ypatinga. Ją Rusnės seniūnijai ir bendruomenei 2014 metais padovanojo Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė būtent už išradingą Valstybės atkūrimo dienos minėjimą. Tuomet Lietuvos gimtadienio šventę rusniškiai buvo surengę ant užšalusių pievų ledo.

RUSNE 2Mažojo kurėno bures ir kelias dešimtis vėliavų, kuriomis papuoštas Peterso tilto papėdės medis, pasiuvo buvusi Rusnės pagrindinės mokyklos direktorė Galina Deniušienė ir žinoma Rusnės siuvėja Jūratė Vismantienė. Seniūnė joms atsidėkojo, padovanodama po laikraščio „Šilutės naujienos“ pusmetinę prenumeratą.

Beje, rusniškiai jau išsiaiškino, kad vasario 16 dieną savo gimtadienį švenčia seniūnijos darbininkas Sandras Urbonas. Seniūnė prisipažino, jog jis – geriausias jos pagalbininkas, padedantis tvarkyti miestelį. Šventinę dieną S.Urbono nebuvo minėjime, tad seniūnė įsipareigojo gėlių puokštę jam nunešti asmeniškai. Seniūnija ketina išsiaiškinti, gal dar yra rusniškių, kurie savo gimtadienį švenčia su Lietuva.

Po gražių sveikinimų surengta dar viena akcija – Rusnės pavadinimo „išrašymas“ tilto papėdėje – raidėmis tapo žmonės su skėčiais rankose. Vaizdas su Rusnės užrašu geriausiai turėjo matytis nuo tilto per Atmatos upę. Vaizdą užfiksavo fotografė Nijolė Drobnytė.

Šventė baigėsi rusniškių bendravimu prie puodelio arbatos, košės bei kitokių suneštinių vaišių.