Valstybės dienai – Kintų muzikos festivalio pradžia ir tarptautinio plenero „Migruojantys paukščiai“ atidarymas

Po ilgo ir niūraus periodo visada ateina šviesa. Kintų muzikos festivalis, stipriai redaguotas dėl karantino, vis tik skelbs gyvenimo džiugesio šventę Valstybės dienos proga. „Ir visos sutemos tebūnie šviesios“, - šie žodžiai iš Vaclovo Augustino koncertinės programos, atliekamos choro “Jauna muzika“ tapo viso festivalio devizu. Šiemet suvieniję jėgas kartu su Šilutės kultūros centru pakviesime klausytojus jautriai muzikai Šilutės evangelikų - liuteronų bažnyčioje liepos 6 d., 19 val.

Prieš koncertą, 17 val., atsinaujinusioje po remonto Kintų meno rezidencijoje, maloniai pakviesime visus neabejingus dailei į pirmojo šiais metais tapybos plenero tęstine tematika „Migruojantys paukščiai“ atidarymą. Tarptautinis brandžių Lietuvos menininkų – Valentino Varno, Dalios Skridailaitės, Bangučio Prapuolenio, Latvijos – Sarmite Caune, Ginta Stavrovska, Lenkijos – Daniel Gromadski ir Gruzijos – Nugzar Paksadze sambūris griauna visas dirbtines sienas tarp valstybių ir, kaip tie migruojantys paukščiai suskridę į Kintus ir lankantys visas svarbias migruojančių paukčių vietas, bandys atkurti ir interpretuoti tai savo kūriniuose, atspindėdami mūsų žmonėms svarbias vietas ir reiškinius. Po parodos darbus bus galima įsigyti iš menininkų.

Kintuose tai jau penkta menininkų rezidencija šiais metais. Mūsų kraštą pamilo kino kūrėjai ir jau šiemet antrą kartą „Lithuanian short“ scenarijų rašytojai dalyvavo savo rašymo tobulinimo seminare.

„Kino pavasario“ darbuotojai dirbo ties filmų atranka, vaikų kino stovykla kūrė net tris mažus filmus, kuriuose patys vaidino; animacinių filmų kūrėjai rinkosi Kintus savo kūrybinei stovyklai.

Dėkojame Lietuvos Kultūros tarybai, Šilutės savivaldybei už paramą šiuo sunkiu metu kultūrai regione. Taip pat labai dėkojame vietos meistrams Vytui ir Romui Valiukevičiams bei jų brigadai laiku ir kokybiškai pabaigusiems pirmąjį Kintų meno rezidencijos remonto etapą ir parengusiems galeriją šiai parodai pristatyti.

Kintų muzikos festivalis