Valstybės dienai – saugiškių dviračių žygis

Su visų mūsų švente tautiečius, mintyse ar garsiai, keliaujant ar ne, ramiai ar šelmiškai, bet kartu, sveikino ir saugiškiai, Valstybės dienos proga suorganizavę ketvirtąjį dviračių žygį.

Pabūti savo miškuose, pievose, kaimeliuose, matomose ar tolimose, istorijomis apipintose, o norinčius – susiburti ir kartu pakeliauti dviračiais Mažosios Lietuvos keliukais. Tądien prisiliesti prie istorijos, protėvių rankomis paliestos, krauju pamaitintos. Susiburiant, kur Lietuva žaliuoja ir Vytis šuolyje sustingsta. Susibėgant, kad giesmės, sutartinės suskambėtų ir kiekvieno pastangomis nenutiltų!

Ryte iš gyvenvietės centro į ketvirtąjį žygį dviračiais, išsiruošė būrelis mėgėjų minti pedalus. Šį kartą žygeivių nebuvo ypatingai daug – tik 13. Tradiciškai prieš žygį visi drauge pasodino medelį Saugų parke, po fotosesijos pajudėjo iš anksto suplanuotu maršrutu. Keturiasdešimties kilometrų maršrutas vedė iš Saugų į Bružus, Lapynus, Barvus, Rudynus, Lapalius, Žemaitkiemį, Petrelius ir vėl į Saugas. Vietovių istorijas pasakojo saugiškiai Zigmantas Jaunius ir Arvydas Stonis. Pakeliui dviratininkų laukė netikėti ir smagūs susitikimai su vietos gyventojais ir net jų vaišės! Žygeiviai svetingai buvo priimti Lapynų seniūnaitės E. Paulauskienės sodyboje, susitinkant su Barvų kaimo bendruomene, ūkininkų Matulevičių sodyboje pasitiko Žemaitkiemio seniūnaitis Raimondas Sasnauskas ir žemaitkiemiškių bendruomenė su ant laužo virta šiupinine ir šišioniškių pyragais, kurių kepimo paslaptis žino Ona Birutė Dambrauskienė. Grįždami namo, užsuko pasisvečiuoti į petreliškių Jurgitos ir Dariaus Lidžių sodybą.

Vakare dviratininkus pasitiko bendruomenė „Saugų artuma“ su vaišėmis ir moterų ansamblis „Vakarė“, vadovaujamas Danguolės Žilionienės. Atsikvėpę, gomurius pamaloninę vėsiu mėtų ir citrinų gėrimu bei užkandę paruoštų užkandukų, keliauninkai sustojo Tautiškai giesmei, kuri sutartinai suskambėjo su „Vakarės“ dainininkėmis.