Valstybės sieną Kuršių mariose vėl žymi plūdurai

Kuršių mariose plūdurais vėl nužymėta valstybės sienos apsaugos zona (VSAZ). Taip vasaros sezonui ruošiasi VSAT Pagėgių pasienio rinktinė, mariose sauganti valstybės sieną su Rusija.

Prieš savaitę prasidėjus navigacijos sezonui, į Kuršių marias netoli sienos su Rusija buvo nuleisti raudonos spalvos plūdurai. Pernai VSAT paskelbė viešąjį pirkimų konkursą ir vadovaudamasi reikalavimais, įsigijo 31 naują plūdurą. Jie mariose žymi poros šimtų metrų pločio VSAZ, kuri yra prie pat Lietuvos ir Rusijos sienos. Ten patekti gali tik įrašytieji į VSAT sudaromą asmenų, turinčių teisę būti valstybės sienos apsaugos zonoje, pasienio juostoje, pasienio vandenyse, kurių vandenimis arba krantais eina išorės siena, sąrašą.

Plūdurą sudaro dvi cilindro formos figūros, pagamintos iš ultravioletiniams spinduliams atsparaus polietileno, su nerūdijančio plieno ar galvanizuoto metalo detalėmis. Viršvandeninėje jo dalyje įrengtos metalinės plokštelės (radaro atsakikliai), kurias fiksuoja laivo radarai. Plūdurai turi inkarus, kurie išlaiko juos vietoje.

Šie plūdurai – taip pat ir įspėjamieji ženklai pramogautojams bei žvejams mariose būti atidiems, vengti patekti į VSAZ ar kirsti sieną su Rusija.

Kuršių mariose padaugėjus plaukiojimo priemonių, šiemet nuspręsta papildomai įsigyti dar 11 naujo pavyzdžio plūdurų, kurie ženklina VSAZ. Vasarą jie bus pastatyti tarp jau esamų, kad būtų lengviau pastebimi.

Pagal Pagėgių rinktinės inf.