Valstybės sienos sargas pradėjo bibliotekininko darbą

RUSNES BIBLIOTEKININKAS_4Rusnė turi naują bibliotekininką. Algis Čėsna, lig šiol visiems rusniškiams žinomas kaip Valstybės sienos apsaugos tarnybos kariškis, tapo salos knygų namų darbuotoju. Jis rusniškiams pristatytas neseniai Šilutės F.Bajoraičio bibliotekos Rusnės filiale surengtame protų mūšyje „Lietuvių kalba – tarp praeities ir dabarties“ ir čia atidarytoje Šilutės meno mokyklos moksleivių dailės parodoje.

Rungtis protų mūšyje pasiruošė trys rusniškių komandos – „Seniūnijos darbuotojai“, „Luotužės moterys“ ir „Pedagogės“. „Pedagogės“ į turnyrą atėjo pasidabinusios Mažosios Lietuvos tautiniais kostiumais ir prieš renginį visiems papasakojo apie išskirtines drabužių detales bei jų paskirtį.

Protų mūšyje komandos nagrinėjo senųjų lietuvių kalbos žodžių ir posakių prasmes. Minimalia balų persvara laimėjo „Pedagogės“, kurioms A.Čėsna padovanojo po knygą, naudingą namų šeimininkėms.RUSNES BIBLIOTEKININKAS_1

Prie kavos puodelio A.Čėsna pasakojo, kad iki tarnybos Valstybės sienos apsaugoje jis 15 metų dirbo lietuvių kalbos mokytoju. Vėliau 22 metus atitarnavęs sienos apsaugos tarnyboje turėjo teisę pasirinkti – tęsti karjerą ar eiti į užtarnautą poilsį.

A.Čėsna nutarė atsistatydinti iš tarnybos ir pasirinko darbą bibliotekoje, kurioje jis pakeitė čia dirbusią savo žmoną Auksę.

A.Čėsna tikisi suaktyvinti bibliotekos bendravimą su Rusnės kolektyvais ir bendruomenėmis. Jis įsitikinęs, kad pavyks prisitaikyti prie rusniškių poreikių ir naujų knygų pristatymais bei renginiais praturtinti jų laisvalaikį.