Valstybės sienos saugotojų vadas šventė 55 metų jubiliejų

JUBILIATAS 1Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių rinktinės vadas, pulkininkas Rimantas Timinskis pasitiko gražų asmeninį jubiliejų – praėjusį antradienį jam sukako 55 metai.

Socialdemokratai – vicemeras Algirdas Balčytis, rajono politikas Alfonsas Vanagas bei Seimo nario Artūro Skardžiaus padėjėja Vilma Stungurienė pasveikino jubiliatą ir įteikė jam puokštę gėlių bei Seimo nario sveikinimo raštą.

Pagėgių rinktinės pasieniečiai saugo 187 kilometrų valstybės sieną nuo Kuršių marių iki Suvalkijos pakraščio, Šešupės upės slėnio, Kudirkos Naumiesčio užkardos. Ši siena yra ne tik Lietuvos, bet ir Europos Sąjungos siena su kaimynine Rusijos Federacija.

Pulkininkas R.Timinskis pasakojo, kad Šilutėje gyvena jau nuo 1986 metų ir nebenorėtų iš čia niekur kraustytis. Jau 5 metai jis eina rinktinės vado pareigas, jam pavaldūs 500 darbuotojų, iš kurių 450 yra statutiniai tarnybos pareigūnai.

R.Timinskis, su svečiais bendraudamas prie puodelio kavos, kalbėjo, kad jo vadovaujamai tarnybai pavyksta sutramdyti didžiąją dalį sienos pažeidėjų, kurie sausumos keliais ar vandeniu stengiasi pergabenti kontrabandines prekes, narkotikus ar kitokius draudžiamus daiktus. Apie 95 procentus pažeidėjų yra sulaikomi. Tai pasiekti padėjo ne tik puikiai sukomplektuota apsaugos tarnybos komanda, bet ir turima pažangi valstybės sienos stebėjimo įranga, kuri apskritą parą leidžia matyti pasienio ruožą. Ši įranga pradėjo veikti 2013 metais ir tapo pagrindine priemone nustatant pažeidėjus.

Pasak pulkininko, tobulėja ne tik pasienio priežiūros įranga, bet ir pažeidėjų naudojamos technologijos. Pastaraisiais metais buvo sulaikyti ne tik kateriai, bet ir lėktuvėliai, valdomi radijo bangomis, kurie gabeno nedidelius kontrabandos kiekius.

R.Timinskis sakė, jog stebima tendencija, kad nelegalioje rinkoje rusiškas cigaretes keičia baltarusiškos. Beje, Baltarusijos – Lietuvos pasienyje taip pat pradėta montuoti pažangi stebėjimo sistema – tokia pat, kaip ir Pagėgių rinktinės saugomame pasienyje.

Pasak R.Timinskio, Lietuvos pasieniečiai turi gerus dalykinius santykius su Rusijos Federacijos pasieniečiais. Kadangi Lietuvos pasieniečiai turi geresnę pasienio stebėjimo įrangą, pasitaiko įvykių, kai jie kolegiškai pasidalija informacija, naudinga rusų pasienio pareigūnams. Gavus Rusijos pasieniečių informaciją, buvo nustatyti pažeidėjai, kurie nelegalius krovinius gabeno identiškomis guminėmis valtimis, o pasienio juostoje pasikeisdavo identifikavimo numerius ir valstybės ženklus.