Valstybinės institucijos bendrauja išmaniuoju būdu

E. pristatymasĮvairiems prašymams ir pažymoms, raštams ir dokumentams valstybinės institucijos kasmet sueikvoja vis mažiau popieriaus. Tarpžinybiniam susirašinėjimui persikėlus į skaitmeninę erdvę – išmaniąją E. pristatymo sistemą – vis rečiau ir piliečiams tenka varstyti valdininkų duris.

Šiuo metu prie inovatyvios E. pristatymo sistemos, kurioje galima elektroniniu būdu siųsti ir gauti dokumentus, yra prisijungę per 10 tūkst. naudotojų. „Aktyviausiai informacija elektroniniu kanalu tarpusavyje keičiasi valstybės institucijos, tačiau vis dažniau ir verslas bei gyventojai naudojasi E. pristatymo sistemos teikiamomis galimybėmis, užuot siuntę registruotąjį laišką ar keliavę į pačią instituciją įteikti ar atsiimti svarbių dokumentų ar pažymų,“– teigė Lietuvos pašto Strategijos ir plėtros departamento vadovas Mikas Jovaišas.

Šiemet per E. pristatymo sistemą išsiųsta per 163 tūkst. elektroninių siuntų: oficialių raštų ir pranešimų, prašymų, pažymų ir kitų dokumentų. Daugiausia dokumentų išmaniuoju būdu yra išsiuntusi „Sodra“, Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI), LR Vyriausybės kanceliarija, Policijos departamentas, Valstybinė ligonių kasa.

„Elektroniniu kanalu siunčiame raštus valstybinėms institucijoms. Šis dokumentų siuntimo būdas yra paprastas, operatyvus ir taupus“, – teigė VMI prie FM viršininko pavaduotojas Vygantas Ivanauskas.

Naudojantis E. pristatymo sistema tausojami žmogiškieji ištekliai ir institucijų darbo sąnaudos. „Vos vieno mygtuko paspaudimu galima išsiųsti dokumentą, kuris adresatą pasiekia per 1 sekundę. Be to, užtikrinamas visapusiškas siunčiamų duomenų saugumas, o siųsti ir gauti dokumentus galima nė neiškėlus kojos iš namų ar biuro“, – pažymėjo M. Jovaišas.

Taip pat per E. pristatymo sistemą gali būti siunčiamos ir hibridinės siuntos – elektroniniu būdu Lietuvos paštui perduota informacija automatiškai atspausdinama, sudedama į vokus ir vėliau registruotuoju paštu pristatoma gavėjams. Per E. pristatymo sistemą išsiųstos pirmosios hibridinės siuntos šiemet pasiekė „Sodros“ klientus.

Prisijungti prie E. pristatymo sistemos – www.epristatymas.lt – gali kiekvienas Lietuvos gyventojas ar verslo subjektas. Elektroninės siuntos per E. pristatymo sistemą yra siunčiamos nemokamai.