Valstybinių miškų urėdija tirs galimą medienos grobstymą Kintų girininkijoje

IMG 0031Valstybinių miškų urėdija išplatino pranešimą, kuriame informuojama, jog Šilutės regioninio padalinio Kintų girininkijoje galimai buvo grobstoma mediena.

Valstybinių miškų urėdijos pranešimas išplatintas rugpjūčio 16 dieną. Jame informuojama, jog tiriami keli galimai nusikalstamų veikų atvejai: beržų vagystės iš Būdos girininkijos ir sudegusio automobilio, priklausančio tai pačiai girininkijai, bei tyrimai dėl galimo valstybės turto grobimo Šilutės ir Jonavos regioniniuose padaliniuose.

Pranešama, kad rugpjūčio 12 d. Kaišiadorių rajone Pašulių kaime degė Valstybinių miškų urėdijos Kaišiadorių regioninio padalinio Būdos girininkijos tarnybinis automobilis „Toyota Hilux“.

„Sprendžiant iš to, kad užsiliepsnojo ir visiškai išdegė automobilio salonas, labiausiai tikėtina padegimo versija. Dėl šio įvykio buvo kreiptasi į policiją, kuri turi priimti sprendimą dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo“, – teigiama pranešime žiniasklaidai.

Taip pat informuojama, kad į teisėsaugos institucijas Valstybinių miškų urėdija kreipėsi ir dėl galimo valstybės turto grobimo Šilutės ir Jonavos regioninių padalinių teritorijose.

„Yra duomenų, kad Jonavos regioninio padalinio valdomuose miškuose nelegaliai buvo nukirsta 30 brandžių ąžuolų ir uosių – geriausiai vertinamos medienos. Tuo tarpu iš Šilutės regioninio padalinio Kintų girininkijos teritorijos galimai buvo pasisavinta daugiau nei 16 kubinių metrų brandžios pušies rąstų“, – teigiama pranešime.

Taip pat informuojama, jog toliau vyksta tyrimas ir Alytaus regioniniame padalinyje, kur jau anksčiau vidinio patikrinimo metu irgi buvo nustatyta daug pažeidimų.

„Užfiksuoti neatitikimai leidžia įtarti tyčinius ar apgaulingus veiksmus pajamuojant medieną, nustatant kertamų medžių tūrį bei rūšį, pajamuojant nukirstą produkciją ir tvarkant medienos apskaitą. Tyrimą Generalinės prokuratūros pavedimu atlieka Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Kauno padalinys“, – teigiama pranešime.

Pranešime taip pat cituojamas Valstybinių miškų urėdijos direktorius Marius Pulkauninkas, kuris teigia, jog „įmonė nuosekliai imasi aktyvių veiksmų ir priemonių, kovojant su galimai nusikalstama veika, siekiant įmonės veiklą padaryti kuo skaidresnę“.