Valyti dantis iškart po valgio – klaida

BrushingTeethV5Prisipažinkite atvirai – kiek užtrunkate, kol išsivalote dantis? Pusę minutės? Minutę?

Tyrimai rodo, kad net 60 procentų suaugusiųjų nežino, kaip tinkamai valyti dantis ir kada tai daryti. Tad metas prisiminti tai, kas, atrodytų, jau seniai visiems žinoma.

Daugelis suaugusiųjų vietoje odontologų rekomenduojamų 2 minučių dantis valo vos 40 sekundžių. Kartais specialistai sako, kad mažiau svarbu, kaip valote dantis – svarbu jiems skirti pakankamai laiko.

Padalinkite savo burnos ertmę į keturias dalis ir kiekvienai jų skirkite 30 sekundžių. Valykite švelniais sukamaisiais judesiais.

Nereikia daug pastos

Pamirškite dantų pastos reklamas, kuriose dantų pasta uždengiama visa šepetėlio galvutė. Suaugusiems pakanka vos žirnio dydžio pastos gabalėlio. Vaikams – dar mažiau.

Baigę valyti dantis, išspjaukite pastą, tačiau burnos neskalaukite – dantų pastos likučiai užtikrins papildomą fluorido apsaugą.
O išsivalę dantis, prieš gerdami ar valgydami, palaukite mažiausiai pusvalandį.

Kodėl būtina valyti tarpdančius?

Ar žinote, kad valydami dantis šepetėliu, nepasiekiate 40 procentų dantų paviršiaus? Todėl suaugusiesiems bent kartą per dieną būtina naudoti higieninius siūlus.

Išvalykite tarpdančius prieš valydami dantis šepetėliu. Taip užtikrinsite, kad šepetėliu pašalinsite visus nešvarumus.

Burnos skalavimas – taip pat svarbi geros dantų higienos dalis. Nėra jokių klinikinių įrodymų, kad alkoholio savo sudėtyje turintys skalavimo skysčiai sukelia burnos vėžį.

Vaikams nupirkite specialiai jiems skirtą burnos skalavimo skystį.

Kada valyti?

Niekada nevalykite dantų iškart pavalgę. Palaukite mažiausiai valandą, kol burnoje atsistatys rūgščių ir šarmų balansas.

Maisto produktuose yra rūgščių, kurios, veikdamos su pastoje esančiomis medžiagomis, gali pakenkti emaliui.

Jei po valgio norite atgaivinti burnos ertmę, praskalaukite ją vandeniu arba burnos skalavimo skysčiu. Galite pakramtyti becukrės kramtomosios gumos – ji paskatins seilių, kurios nuvalys dantis, susidarymą.

Saugokitės to, kas sukelia ėduonį

Vaisių sultys tikrai nėra geriau nei gazuoti gėrimai. Vaisių sultyse yra rūgščių, kurios, nusėdusios ant dantų, gadina emalį. Tad išgėrus sulčių pravartu paskalauti burną vandeniu.

O vieni didžiausių ėduonies sukėlėjų – džiovinti vaisiai, mat pavalgius jie ilgam prilimpa prie dantų paviršiaus ir gadina emalį.
Dantys bus sveikesni, jei užkandžiams rinksitės duonos trapučius, riešutus, sėklas ir sūrį.

Tačiau nepamirškite, kad tiek vaikai, tiek suaugusieji turėtų vengti užkandžiavimo – dėl to ant dantų nuolat atsiranda apnašų. Kol seilės neutralizuoja rūgštis, praeina valanda.

Dar vienas patarimas – sultis gerkite per šiaudelį, taip išvengsite jų kontakto su dantimis. O pietus užbaikite ne vaisiumi, o gabalėiu sūrio – jis paskatins išsiskirti seiles, o jos – geriausia natūrali apsauga prieš burnos ertmės ir dantų ligas.

Kodėl svarbu valyti pieninius dantis?

Tai užtikrina, kad nuolatiniai dantys bus stiprūs ir sveiki. Jei dėl ėduonies vaikas netenka pieninių dantų anksčiau laiko, nuolatiniai dantys gali išdygti kreivi – vėliau prireiks specialaus ortodontinio gydymo.