Vamzdynus apšiltinkite, kol šilta

butu ukis vamzdynai 2Nors šiemetinis ruduo išties lepina šiluma, taip tęsis nebeilgai, ir žiema vis tiek parodys savo nagelius. Tai žinodami daugiabučių namų administratoriaus UAB „Šilutės būstas“ vadovai nuolat ragina gyventojus nelaukus šalčių apšiltinti vandentiekio ir kanalizacijos vamzdynus, kad žiemą jie neužšaltų ir gyventojai neliktų be vandens.

Pagrindo raginimams yra pakankamai, nes tokių atvejų, kai spustelėjus šalčiams žmonės ir patys lieka be vandens ar kanalizacijos, ir kaimynus palieka be šių patogumų, netrūksta kiekvieną žiemą.

Rogių vasarą vis dar neruošia

Neseniai vykusio Ekstremalių situacijų valdymo centro posėdžio metu UAB „Šilutės būstas“ direktorius Aleksas Kvederis neslėpė, kad artėjant žiemai darbų netrūksta.

471 namą Šilutės rajone administruojančios bendrovės vadovas ir vadybininkai seniai pastebėjo, kad gyventojai neretai namo bėdas linkę pradėti tvarkyti tik tada, kai spusteli šalčiai, o atėjus vasarai vėl jas užmiršta. Tokių užmaršiųjų esama ir mieste, ir kaimuose.

„Patarle „Roges ruošk vasarą“ gyventojai vis dar nėra linkę vadovautis, nors tai būtų labai toliaregiška“, – pastebi A.Kvederis.butu ukis vamzdynai 1
Šios įmonės darbininkai administruojamų daugiabučių langus ir duris sandarina, stogus ir palėpes tvarko ir vasarą. Kiekvieną vasarą rūpinamasi ir apšiltinti vandentiekio vamzdynus, nes kasmet problemų kyla dėl iki namo ateinančių vandens vamzdynų.

Reto daugiabučio gyventojai linkę juos apšiltinti, o to nepadarius vamzdžiai žiemą užšąla, žmonės lieka be vandens. Štai tada ir prisimenamas namo administratorius (beje, laikraščių redakcijos – taip pat).

Bėdų užšalus vamzdynams namų administratorius turi ir su tais šilutiškiais, kurie išvyksta į užsienius ir palieka užrakintus butus. Pernai buvo gauti net 2 teismo sprendimai laužti tokių užrakintų butų duris, nes užšalus vamzdžiams tuščiuose butuose be vandens arba kanalizacijos liko kaimynai. Pasitaiko ir taip, kad iš sienose sprogusių vamzdžių išsiliejęs vanduo aplieja kaimynų butus.

Savininkams tokia intervencija į jų teritorijas atsiėjo apie 1000 litų. Todėl išvykstantieji turėtų palikti raktus kaimynams, kad nutikus nelaimei šie atrakintų butą.

Darbai atliekami skolon

Anot A.Kvederio, bendrovė iš viso turi apie dvi dešimtis tokių objektų, iš kurių nuolat atskrieja pagalbos šauksmai.
Taip jau kelerius metus iš eilės buvo Tilžės g. 2A name, Tilžės gatvės 13-ajame, Tarvydų kaime, Verdainės gatvės 4 numeriu pažymėtame name ir daugelyje kitų dar sovietmečiu statytų namų.

Ir praėjusią vasarą liepos – rugpjūčio mėnesiais bendrovės darbininkai šiltino, o kai kur ir naujais keitė šių ir kitų daugiabučių vamzdynus.

A.Kvederis pastebi, kad jei darbai būtų vykdomi nemokamai, visi dėl to tik džiaugtųsi. Tačiau jei daugiabutis nėra sukaupęs namo priežiūros pinigų, tai vazdynai šiltinami, o kur reikia – ir keičiami naujais skolon: gyventojams už atliktus darbus teks išsimokėti per ilgesnį laiką. Dalį skolos ketinama išsireikalauti ir iš netvarkingų butų savininkų.

Išsikviesti avarinę „Šilutės būto“ tarnybą galima visą parą veikiančiu telefonu 8 700 – 55966.