Vandalai nusitaikė ir į Šilutės sekretus – daužo nebe pirmą kartą

Išskirtinis Šilutės akcentas – prieš keletą metų sukurti ir miestelėnų pamėgti Šilutės sekretai nebe pirmą kartą nukenčia nuo vandalų. Netradiciškai miesto istoriją pasakojantys mažyčiai kambarėliai ir vėl sudaužyti praėjusią savaitę, šįkart sunkiu daiktu suniokoti 4 Lietuvininkų gatvėje sukurti kambarėliai. Nuostolis siekia 480 eurų.

Suniokotų sekretų bendra žala vertinama 480 eurų.

Bendra Šilutės meno mokyklos, bendrovės „Šilutės baldai“ ir Šilutės rajono savivaldybės iniciatyva prieš kelis metus prie 20 Lietuvininkų gatvės pastatų šaligatvyje buvo įmontuoti stikliniai kambarėliai. Juose meno mokyklos auklėtiniai atkūrė XIX a. pabaigos–XX a. pradžios miestiečių gyvenimą. Juose matome, kur buvo sviestininko, statybininko namas, kur veikė cukrainė, baldų ir karstų parduotuvė, koks gyvenimas virė karietų pašte ar siauruko bei autobusų stotyse.

Tai unikalus projektas, kokio nėra jokiame kitame Lietuvos mieste. Jis atskleidžia Šilutės gyvenimą prieš 100 ir daugiau metų, pasitelkiant mažosios architektūros elementus. Idėja taip sudominti miesto istorija pasiteisino su kaupu, o mačiusiųjų atsiliepimai liudijo, jog pataikyta į dešimtuką. Miesto gyvenimą atskleidžiantys sekretai buvo ir vienas pagrindinių turistų traukos į Šilutę objektų, ne kartą skatinęs smalsuolius aplankyti mūsų miestą.

Deja, „Šilutės sekretų“ kūrybos vadovas, Šilutės meno mokyklos mokytojas Andrius Sirtautas praėjusią savaitę ir vėl konstatavo, kad originaliais kūriniais džiaugiasi ne visi. Jis ir pats pamatė, ir skambinę šilutiškiai piktinosi, kad naktį į ketvirtadienį 4 mažieji sekretukai ir vėl suniokoti: kiekvienam jų kažkokiu sunkiu daiktu suduota nemažai smūgių.

„Ir vėl“ sakome todėl, kad tai toli gražu ne pirmas kartas, kai vandalai užsimoja prieš originalius kambarėlius. Jau pernai kai kurie jų buvo sudaužyti Tilžės gatvėje, šiemet buvo nukentėjusių Lietuvininkų gatvėje.

A. Sirtautas praėjusią savaitę susisiekė su specialų stiklą kambarėliams gaminusia įmone, kad sužinotų, kokia žala padaryta. Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus parašė pareiškimą policijai dėl įvykio tyrimo. Pasak seniūno, bendra žala vertinama 480 eurų.
„Remontuosime, iki miesto gimtadienio ir vėl sutvarkysime, kad mieste būtų gražu“, – sakė A. Sirtautas.